Vastalauseita väärinajattelijoille!

ihme touhua

Osa ihmisistä sekä jotkut kansainväliset mediatkin väittävät Lordin voiton olleen vain ja ainoastaan heidän huikean lavashown sekä monsteriasujen ansiota. Miettikääpäs uudelleen!

Mitä sitten olivat monien artistien taustatanssijat?

Mitä olivat lavalla olleet flyygeli (venäjän esityksessä), brittien pulpetit, saksalaisten kaktukset ym.? No, rekvisiittaa tietenkin. Niillä TEHTIIN hyvä SHOW. Lordin monsteriasut kuuluvat heidän imagoonsa. He eivät pukeutuneet mitenkään poikkeuksellisesti Euroviisujen takia!
Teettihän Carolakin 30 000 euron purukaluston Euroviisuja varten. Jos Carola olisi voittanut, olisiko voitto hänen valkeiden hampaidensa ansiota?!?! Niin, kyllä varmaan olisi.

Toisekseen, Lordin tulitehosteet olivat juuri tuota rekvisiittaa, jolla tehtiin kunnon näyttävä show. Lordi toteutti vain upean kokonaisuuden, johon muut eivät pystyneet! Vai oliko tuo erilaisuus sittenkin liian kova pala euroviisufriikeille?! Musiikkityylistä vielä sen verran, että missään ei varmaan ollut kielletty hard rockin tuomista euroviisuihin. Lordi vain ehti ensimmäisenä, sai ihmiset ihastumaan ja kahmi parhaat pisteet ikinä! Lordi tuskin olisi voittanut millään suomalaisella itkuvirrellä, vaikka olisi ollut vielä upeammat tehosteet lavalla.

Mediassa on myös ruodittu Suomea Lordin valinnasta sen takia, että me valitsimme tunnetun ja menestyneen bändin tuntemattoman sijaan. Muistakaa, että finaalissa nähtiin myös mm. Espanjan Las Ketchup. Niin, ja oliko Abban voitto aikoinaan vain sen ansiota, että Abba oli suosittu ja menestyvä bändi?

5

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esityksestä

      Kisojen kornein esitys: länneasuihin pukeutuneet fritzit vääntävät väkinäistä kantria aussilaulajattaren avittamana.

    • torniolainen

      ABBA ei ollut menestyvä ennen kisoja. Ottivat nimenkin käyttöön vasta euroviisukarsinnan jälkeen. Bändin nimi oli ennen sitä yhdistelmä heidän etunimistään.

      • Lordin tuttu

        Tiedoksesi hei vaan että se ABBA tulee niitten laulajien nimistä...että nyt puhuit hiukan ristiin tietämättäs tota nimiasiaa. Ei saa ABBA:a haukkua siltikään. Se oli sillon ja nyt on nyt!
        Paras voittaa joka kerta, muistakaa se!


      • torniolainen
        Lordin tuttu kirjoitti:

        Tiedoksesi hei vaan että se ABBA tulee niitten laulajien nimistä...että nyt puhuit hiukan ristiin tietämättäs tota nimiasiaa. Ei saa ABBA:a haukkua siltikään. Se oli sillon ja nyt on nyt!
        Paras voittaa joka kerta, muistakaa se!

        Tiedän tiedän mistä nimi tulee. He vaan käyttivät aluksi esiintyessään nimeä Angetha, Ann-Frid, Benny ja Björn. Näin niin vuonna 1973 kun putosivat Ruotsin karsinnassa biisillä Ring, ring kuin myös vuoden 1974 karsinnassa, jonka voittivat Waterloolla. ABBA otettiin käyttöön 1974 varsinaisissa euroviisuissa ei siis karsinnoissa.


    • dfgfdg

      Turha muiden on itkeä jos eivät osaa ottaa kaikkea irti ja tehdä hyvää showta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      24
      10965
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8237
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      126
      5257
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3646
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3568
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3524
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3157
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2519
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2021
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe