ILLKA

viisuihin (tai vaihtoehtoisesti heikin kaa duettona) ilkka on MAAILMANKAIKKEUDEN PARAS LAULAJA(!!!!!) ja sen häätyy tulla valkatuksi!!!
10357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

laulaja. Pitää olla myös hyvä biisi. Onhan siellä ollut tosi hyviä laulajia, mutta kun itse kappaleet ovat olleet mitä sattuu niin tyhjästä on paha nyhjästä.

Äänestä

..osata laulaa, esiintyä sekä olla lavakarismaa. Näitä miettiessäs tajuat, ettei ilkka nyt oikein sovi hommaan.

Äänestä
  • eihän se edes osaa laulaa? Et taida musiikista paljon ymmärtää. Ei se vittu pysynyt edes nuotissa niissä idols konserteissa. TOsin päin persettä laulaminen on otettu jo perinteeksi varsinkin itäeurooppalaisten esiintyjien toimesta) Tänä vuonna myös ranska yllätti luokattomalla laulajallaan...

    Äänestä

ei sitä eihän se oo ees ylioppilas vaan amispelle
ei sellasta

Äänestä

Jääskeläisen Ilkkoja mahtuu tusinaan 20 kpl...voi jessus jos tuollaista edes leikillään mietitään laitettavaks euroviisuihin. Jätkässä yhtä vähän munaa kuin ....kuin.....sanatkaan ei riitä.
Euroviisut ja hömppä idols-kisat eria asia...

Äänestä
  • huhutaan nimittäin et hää ois n s hyvin varusteltu kuulema aivan erikoisen hyvin
    varusteltu.. haluaisin testaa

    Äänestä

  • on MUNAA kirjoitti:

    huhutaan nimittäin et hää ois n s hyvin varusteltu kuulema aivan erikoisen hyvin
    varusteltu.. haluaisin testaa

    Siis ooksä ihan tosissas perkele!
    No suomi sais taas kerran nolla pistettä ja jumbo paikan...Suomi ei pelkästään häviäis vaan se nolattais.. Children of bodom se euroviisuihin pitäis laittaa :DD

    Äänestä

Mun isäki laulaa paremmin ku Ilkka Jääskeläinen! Sil e vaan oo munaa :( Hävettää sen puolesta ku se on niin huono!

Äänestä
  • joku sanoi et sillä olisi munaa et siis sillä
    olisi iso "se" eiks sillä sit ookkaan häh??!!!

    Äänestä

Tää oli varmaan vitsi, eihän Ilkka osaa edes laulaa, vaan pikemminkin naukuu ;). Ei tosiaankaan mitään Ilkkaa ensi vuonna edustamaan Suomea!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JÄÄSKELÄINEN kirjoitti:

viisuihin (tai vaihtoehtoisesti heikin kaa duettona) ilkka on MAAILMANKAIKKEUDEN PARAS LAULAJA(!!!!!) ja sen häätyy tulla valkatuksi!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu