Sinuun niin ihastuin mutta jouduin jälleen pettymään. Et mua edes huomaakkaan, puhut vaan toisten kaa. Noh jatkan elämääni eteenpäin teit sitten mitäs teitkään, aivan sama se mulle. Ainakin tiedän ettet ollutkaan Se oikea mulle. Harmi! Kun sanoisit edes moi. Miten sä löydätkin jutun aiheet toisten kanssa!? Mikä mussa on vikana!?
(n)
Sulle
5
1559
Vastaukset
- työmies
Ehkä se vaikeus onkin siinä ettei tiedä mitä sanoisi juuri sinulle. Kaikkien muiden kanssa voi heittää läppää ja naureskella, mutta se yksi ihminen siellä saa aikaan sen tunteen ettei tiedä mitä suustansa möläyttää vahingossa jos tulee juttusille.
- toinen työmies
Se että hän ei juttele sinulle, eikä edes saa sanotuksi "moi" saattaa kyllä tarkoittaa sitä että hän on aivan hullun ihastunut sinuun ja juoksisi mielummin vaikka miinakentän yli kuin toisi esiin mielenkiintonsa sinuun. Varsinkin jos hän pelkää ettet itse ole hänestä kiinnostunut.
- tiedän
ujostelee todennäköisesti
- tiedän 1
Kyllä sitä pikkuhiljaa,mukavaa jaksaa odottaa...
- Yksinäinen niin yksinäinen
Mix sä aina annat mun moikata sulle ensin ei mee kuin muutama päivä taas leikitään kuin mykkäkoulua, ja sitten kun moikkaan sulle taas ensin moikkaat takaisin. Kattelet kuitenkin jännästi pitkään, en mä vaa tajuu sua! Leikitkö vain?? muutapa et sit sanokkaan, mut aiva kuin oottaisit et sanoisin sulle ekana moi en vaa aina jaksais ensin aukaista suutani sulle ekana. Mä vieläkin ajattelen sua!!! Sun niitä ihania sinisiä silmiäs. Sitä ihanaa suloista katsettas johon ihastuinkin. Niin hartaasti vieläkin toivon! Niin susta vieläkin unelmoin!Sanoisit edes jotain? Onko se paljoa pyydetty?Tuu perjantain mulle jutteleen.. Jookosta?Olis kiva.Tosi kiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843