Kaipaatko

KopiokoneX

enemmän sitä, että joku rakastaa sinua ja oikeasti välittää sinusta vai sitä, että sinulla on joku ketä rakastaa?

5

725

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että...

      On joku joka rakastaa minua.

    • pahkura

      jollekka vois viskata hirmuisen tunnepallon:)

      ..tosin se on niin iso,että jos sen joku koppais,ni se lentäis perseelleens ja tukehtuis sen alle...jotenka oon tyytynyt vaan viskeleen pieniä paloja jokapuolelle.. :)

      toisaalta?? jos ei mua kaipaa eikä rakasta,ni en myöskään viskaa sitä kokopalloa mihinkäs?? ..revi tuosta nyt sitte jokin vastaus,tai oo repimättä...parempaa ei oo nyt tulossa:):)

    • olin aina

      se antava osapuoli, ja ainakin silloin kuvittelin että se riittää. Että "aito" rakkaus olisi sellaista Raamatussakin kuvattua pyyteetöntä rakkautta... Niin se Siperia opettaa, eli nykyisin toivoisin että minuakin joku rakastaisi. Ehkä minulla on vielä rakkautta jäljellä annettavaksi, en tiedä. KUn riittävän monta kertaa joutuu pettymään, alkaa toivoa lämpöä ja läheisyyttä myös itselleen. Eiköhän se "aito" rakkaus ole vastavuoroista, ja kaikki muu, jota rakkaudeksi luulemme, on jotakin muuta?

    • on todella

      aikaisemmin rakastin paljon, toinen ei ilmeisesti rakastanut minua samalla tapaa. Nykyinen taas rakastaa minua enemmän kuin elämää. Minusta ei tunnu samalta. Se että tietää rakastavansa...se saattaa satuttaa, mutta ilman sitä ei ole mitään.

    • ihan pers-

      tuntumalta vastaa lukematta muita kommentteja niin sitä että on joku jota rakastaa. Se vaan on niin ihanaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      89
      5585
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4732
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3057
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      90
      2966
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2624
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2049
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1986
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1449
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe