Olen muutamilla treffeillä käynyt, mutta viimeinen tapaus oli outoa. Mies ei nimittäin halunnut antaa puhelinnumeroaan. Kun sovimme treffeistä (vaihdettuamme useita e-maileja), minä annoin omani ihan siitä käytännön syystä, että joskus voi tulla esteitä tai viivästyksiä.
Pyysin sitten numeroa, mutta hän kuulema pitää periaatteenaan, ettei annan naisille numeroa! Kännykkäkin on työnantajan...voi v**tu mikä ääliä, ajattelin. Hankkisi oman kännykän.
Mitä mieltä olette tästä, nettideittaajat? Onko koskaan tullut kohdalle? Hän kuitekin oli kiinnostunut tapaamaan, on laittanut viestiä ja soittanut (!) pari kertaa. Lemput, vai mitä???
Ukko panttaa
9
1647
Vastaukset
- varattu
varattu
- että varattu : (
jos on pyytänyt/halunnut seksiä, eikä silti anna numbaa, on takuulla varattu. Niitä ikävä kyllä on netti pullollaan ja pilaavat mahdollisuudet vapailta miehiltä, koska naisten luotto alkaa mennä (ainakin minun)
- alkuperäinen...
että olisi tosiaan halunnut likistellä ja pussailla...en tosiaan lämmennyt ekoilla treffeillä. Eli niinpä niin taas....pillun perässä oleva varattu mies.
- Toteamus
Joo, kyllä niin "haiskahtaa" varatulle, tietenkään ei halua että soittelet ettei vaimolle paljastuis. Eli kannattaa jättää tuollainen mies heti kättelyssä jolla ei ole "puhtaat jauhot pussissa"!!
- viestiä?
Jos kännykällä laittaa viestiä niin siinähän hänen numeronsa pitäisi näkyä, vai tarkoititko sähköpostia? Tuosta päätellen mies on hyvinkin varattu, usko pois! Tai sitten hänellä on muuten vaan "monta rautaa tulessa".... :)
- alkuper.
siis sähköpostilla. Kun hän soitti, oli laittanut numeroeston...että oh yeah.
- Ikisinkkuko
alkuper. kirjoitti:
siis sähköpostilla. Kun hän soitti, oli laittanut numeroeston...että oh yeah.
Näitähän riittää kyllä jonoks asti, varattuja
- Niin uskon
Jos 17-vuotiaana en itsekään uskaltanut antaa numeroani netissä kenellekään mutta jos nykyään semmoista harrastaisin antaisin sen kyllä. Luulen että kyseessä on vain suuren luokan pelkuri tai muunlainen luuseri jonka ei pitäisi naista koskaan saadakaan. Kokeilen kyllä jonkin aikaa sitten itsekin jos olisi päässyt treffeille netin kautta mutta vähän alle 30-vuotias nainen jolle lähetin sähköpostia kirjoitti ettei periaatteesta anna numeroaan tuntemattomille! Siis miten sitä voi tutustua jos ei pääse edes tapaamaan sitä saati puhumaan?? Olkoon sitten yksin, etsin vastedes seurani vaikka kaupan kassajonosta.
- alkuper
pelkuri-luuseri kans, kuka sen tietää! Ymmärrän, että chatissa tai netissä ei anna numeroa, mutta jos tavataan ja toinen antaa, on ihan turha enää vedota mihinkään. Jos toinen sitten tapaamisesta huolimatta osoittautuisi psykopaatiksi, numeron voi sentään aina vaihtaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316894Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235434- 1152573
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152051Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361758Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111992- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto31872Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44869