eräs mies on pidempään piirittänyt minua ja pikku hiljaa aloinkin kiinnostua hänestä. Olen parin ikävän pettymyksen takia hitaasti lämpenevää sorttia ja ajattelin nytkin, että katson ensin millainen hän on.
Kävi niin, että olimme samassa porukassa ulkona viime viikolla ja sain kuulla, että mies on jo muutaman kuukauden ajan seurustellut erään naisen kanssa. Se oli minulle yllätys, kun koko tämän seurusteluajan hän oli kuitenkin osoittanut monin tavoin kiinostuksensa minua kohtaan ja pyrkinyt järjestämään tapaamisia.
Säilytin pokkani kun asia kävi ilmi, mutta mies yritti loppuillan epävoivoisesti iskeä minua ja teki sen vieläpä varsin ala-arvoisella tavalla, lääppimällä, juomalla hirveästi ja puhumalla sellaisia, että kaikki seurueestamme huomasivat hänen olevan kiinostunut minusta. Se oli noloa, kun kaikki nyt tiesivät tuosta seurustelustakin.
Ihmettelen, miksi mies käyttäytyi noin. En kirjoita tähän omia teorioitani vaan kysyn teiltä miehet, mikä teidän mielestänne on tuon miehen logiikka?
kävi näin:
4
795
Vastaukset
- puuttuessa
pidetään se vakkari, vaihtoon kun parempi ilmestyy, näinhän se menee.
- Miezzz
Idiootti se kai on, joka EHKÄ on suunnitellut naisensa jättämistä, mutta ajatteli pitää tätä kumminkin varalla, jos sä et hänelle sattuisikaan lämpenemään. Sitä mä ihmettelen, mikset sä voinut älähtää sille, antaa litsaria. Reagoinut edes jotenkin. Vai piditkö sä sen ala-arvoisesta lähestymisestä? Ensi kerralla haistatat hänelle pitkän veen. Eikö?
- ei eka kerta
niin humalassa, että puhuminen olisi ollut turhaa, enkä ole väkivaltainen. Sitä paitsi eihän meidän välillämme mitään sopimuksia tai sitoumuksia ole ollut, joten sillä tavalla hän ei ole minua pettänyt, ns. antanut vain ymmärtää. No, luultavasti näen häntä ensi viikolla kahden kesken työasian tiimoilta ja ehkäpä kerron hänelle, mitä mieltä hänen käytöksestään olen.
- Manfred
Eihän humalaisella mitään logiikkaa ole..........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h644231- 674181
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1072900Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv552782Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551992Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211989Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151669- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1091343- 1801271