eräs mies on pidempään piirittänyt minua ja pikku hiljaa aloinkin kiinnostua hänestä. Olen parin ikävän pettymyksen takia hitaasti lämpenevää sorttia ja ajattelin nytkin, että katson ensin millainen hän on.
Kävi niin, että olimme samassa porukassa ulkona viime viikolla ja sain kuulla, että mies on jo muutaman kuukauden ajan seurustellut erään naisen kanssa. Se oli minulle yllätys, kun koko tämän seurusteluajan hän oli kuitenkin osoittanut monin tavoin kiinostuksensa minua kohtaan ja pyrkinyt järjestämään tapaamisia.
Säilytin pokkani kun asia kävi ilmi, mutta mies yritti loppuillan epävoivoisesti iskeä minua ja teki sen vieläpä varsin ala-arvoisella tavalla, lääppimällä, juomalla hirveästi ja puhumalla sellaisia, että kaikki seurueestamme huomasivat hänen olevan kiinostunut minusta. Se oli noloa, kun kaikki nyt tiesivät tuosta seurustelustakin.
Ihmettelen, miksi mies käyttäytyi noin. En kirjoita tähän omia teorioitani vaan kysyn teiltä miehet, mikä teidän mielestänne on tuon miehen logiikka?
kävi näin:
4
780
Vastaukset
- puuttuessa
pidetään se vakkari, vaihtoon kun parempi ilmestyy, näinhän se menee.
- Miezzz
Idiootti se kai on, joka EHKÄ on suunnitellut naisensa jättämistä, mutta ajatteli pitää tätä kumminkin varalla, jos sä et hänelle sattuisikaan lämpenemään. Sitä mä ihmettelen, mikset sä voinut älähtää sille, antaa litsaria. Reagoinut edes jotenkin. Vai piditkö sä sen ala-arvoisesta lähestymisestä? Ensi kerralla haistatat hänelle pitkän veen. Eikö?
- ei eka kerta
niin humalassa, että puhuminen olisi ollut turhaa, enkä ole väkivaltainen. Sitä paitsi eihän meidän välillämme mitään sopimuksia tai sitoumuksia ole ollut, joten sillä tavalla hän ei ole minua pettänyt, ns. antanut vain ymmärtää. No, luultavasti näen häntä ensi viikolla kahden kesken työasian tiimoilta ja ehkäpä kerron hänelle, mitä mieltä hänen käytöksestään olen.
- Manfred
Eihän humalaisella mitään logiikkaa ole..........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316894Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235434- 1152573
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152051Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361758Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111992- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto31872Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44869