voiko jättäjä

enää? Erosta kohta 2kk ja en viitsi ottaa yhteyttä, odotan että hän sen tekee jos haluaa. Onko kellää kokemuksia siitä että jättäjä olisi ottanut yhteyttä ja sanonut haluavansa edelleen olla yhdessä? Kauan on kestänyt? Onko suhde jonkun muun kanssa herättänyt jättäjän? (huomannut että parempaa ei ole) Ois tosi hieno jos kertoisitte kokemuksia..
82380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllä vaan, jättäjä tuli raapimaan oveani neljän kuukauden ja kaksien naisilta saamiensa pakkien jälkeen. Kertoi, kuinka elämä olikin kanssani sittenkin niin paljon helpompaa. *nauraa räkäisesti*

Siellä saa raapia ja surra menetettyä, sillä takaisin ei ole tulemista. Jos luulee kerran olevansa taivaan lahja naiskunnalle, saa sitä olla vaikka loppuelämänsä, mutta ei meikäläisen nurkissa. Myöhäistä kitistä, kun p***t on jo housuissa.

Avioero tulee voimaan runsaan kuukauden päästä.

Äänestä

voiko jättäjä soittaa jos viimeisestä face to facesta on jo liki 20 vuotta?

Äänestä

Tietysti voi soittaa, mutta harvoinpa niin taitaa tapahtua. Itselläni oli suhde joskus nuorena ja kokemattomana hiukan hankala ja kiukuspäissä tuli molempien usein tokaistua, ettei halua olla enää yhdessä. Eihän se tietenkään totta ollut ja puhelakko kesti maksimissaan viikon tai puolitoista :) Tauko yhteydenpidossa venyi yleensä juuri siksi, ettei kumpikaan halunnut ottaa yhteyttä ensimmäisenä.

Kaksi kuukautta on kuitenkin pitkä aika miettiä asioita ja siinä ajassa luulisi ajatusten jo selkiytyneen. Mutta voihan sitä aina itse tarttua puhelimeen ja soittaa. Voi olla, että toinenkin odottaa sitä yhteydenottoa...

Äänestä

2 v jälkeen..alkoi janottaa ja mietin viikon,härkää sarvista ja laitoin viestiä,oli iloinen kuullesssaan minusta,soiteltiin pariin otteeseen ja sanoin et jos haluu niin voidaan nähdä,no nähtiin sitten keskustassa yksi lauantai aamu kahvilla ja päräytin lopuksi et rakastan sua ja haluisin yrittää vielä ja että olen pönttö mieheksi ja vituttaa että jätin sut ja että tajusin sen jälkeen että jättäminen oli vikatikki,yrittti peitellä kyyneliä ja otti kädestä kiinni ja hymyili,tästä on aikaa 4 vuotta,yhdessä ollaan vieläkin,rakastuneita,yksi lapsikin jo tullut,kihloissa ja naimisiin ollaan menossa kunhan keretään,tätä naista en tule ikinä jättämään enää,tajusin jättäneeni juuri sen oikean,sain toisen mahiksen ja olen siitä kiitollinen että jättäjänä sain sen.

Äänestä
  • jopa 2 vuotta ennenkuin otit naiseen yhteyttä vai 2 vuotta seurustelun jälkeen jätit..otsikosta en saanut selville...Tsemppiä teille!!

    Äänestä

  • tintti.... kirjoitti:

    jopa 2 vuotta ennenkuin otit naiseen yhteyttä vai 2 vuotta seurustelun jälkeen jätit..otsikosta en saanut selville...Tsemppiä teille!!

    olimme siis 2 vuotta yhdessä ja jätin hänet ja olimme erossa 3 ja puoli kuukautta,en ole uskovainen mutta luojan kiitos sain uuden mahiksen..ja kiitos kiitos meidän kaikkien puolesta..=)

    Äänestä

  • Mun mielestä tää kuulostaa mahtavalta, tuli oikein tippa linssiin kerrankin näitä lukiessa.

    Äänestä

  • huh huh kirjoitti:

    Mun mielestä tää kuulostaa mahtavalta, tuli oikein tippa linssiin kerrankin näitä lukiessa.

    muistan kun sitten olimme päättäneet jatkaa yhdessä ja sitten yhtenä yönä kun luulin että naiseni nukkuu tihrustelin pientä itkua sängyssä kun en miehenä halunnut naiseni sitä näkevän ja hän sitten olikin hereillä ja tiedudteli että mikä on ja luuli että oli alkanut kaduttaa yhteenpaluu ja sanoin että oon vaa onnellinen kun sain hänet takaisin..sitten mut otettiinkin kainaloon loppuyöksi..=).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


soittaa kirjoitti:

enää? Erosta kohta 2kk ja en viitsi ottaa yhteyttä, odotan että hän sen tekee jos haluaa. Onko kellää kokemuksia siitä että jättäjä olisi ottanut yhteyttä ja sanonut haluavansa edelleen olla yhdessä? Kauan on kestänyt? Onko suhde jonkun muun kanssa herättänyt jättäjän? (huomannut että parempaa ei ole) Ois tosi hieno jos kertoisitte kokemuksia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu