Auttaako Nutrilet?

Olen aloittamassa Nutrilet-kuuria. Tarkoitus olisi syödä kevyt aamiainen ja lounas. Päivän lopuilla aterioilla aion syödä Nutriletin kanakeittoja. Toimiiko Nutrilett myös normaalipainoisilla laihduttajilla? Ylimääräistä löytyy kyllä reilusti yhden housukoon verran, mutta varsinaisesti ylipainoinen en ole. Tarkoitus ois saada pois 4-5 kiloa kuukauden, kahden aikana. Lisäksi ajattelin Callanetics-jumppaa, tunti 3-4 kertaa viikossa.
4764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nimimerkkisi on kaisu12, eikai tuo 12 ole ikäsi? jos, niin nutrilet tai naturdiet laihdutusvalmisteet eivät sovellu ikäisellesi, sinun on parasta puhua esimerkiksi vanhemmillesi tai kouluterveydenhoitajalle, he osaavat varmasti auttaa sinua!

Äänestä
  • Laske 12 plus 23 niin olet aika lähellä oikeaa ikääni.

    Äänestä

kiukuttelee, tuskin kukaa ajattelee et oot 25 on nimimerkis lukee et 12 :D eli ihan asiallinen kysymys oli.

Äänestä

niin eli jos aamiaisen ja lounaan ja 2päivän loput ateriat2 aiot korvata nutrilettilla. Ensinnäkin, jos sun päivä sisältää enemän lämpimiä aterioita kuin lounaan ja päivällisen niin kannattaa eka karsia ne pois. 2 lmmintä ateriaa riittää. Jos sne sijaan syöt välipaloja ja lasket ne aterioiks, niin tiedoksi että nutrilett ei ole mikään välipalan korvike vaan ateriankorvike. Välipalan korvikkeeksi käy esim. proteiinipatukka. Mutta jos siis aiot korvata vain päivällisen nutrilettilla, niin se on hyväksi ja auttaa myös laskemaan painoa vaikka oletkin lähes normaalipainoinen. Mutta älä korvaa välipaloja nutrilettillä ja jos syöt enemmän kuin kaksi lämmintä ateriaa päiväsä, niin tiputa niitten määrä kahteen!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaisu12 kirjoitti:

Olen aloittamassa Nutrilet-kuuria. Tarkoitus olisi syödä kevyt aamiainen ja lounas. Päivän lopuilla aterioilla aion syödä Nutriletin kanakeittoja. Toimiiko Nutrilett myös normaalipainoisilla laihduttajilla? Ylimääräistä löytyy kyllä reilusti yhden housukoon verran, mutta varsinaisesti ylipainoinen en ole. Tarkoitus ois saada pois 4-5 kiloa kuukauden, kahden aikana. Lisäksi ajattelin Callanetics-jumppaa, tunti 3-4 kertaa viikossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu