Minulla on pulma, ja tarvitseisin teidän naisten, jotka tunnistatte allaolevasta itsenne,
apuja..:
Eli olen treffaillut erään kauniin nuoren naisen kanssa, mutten tiedä uskallanko sitoutua, kas kun nainen on:
- 28 v, suht kaunis ( ei siis mikään missi mutta ns sievä)
- ammatissa oleva,
- omaa harrastuksen joka vie aikansa aika totaalisesti
- itsepäinen ja itsenäinen
- kaikinpuolin kiva ja seurallinen, mutta:
- on siis sinkku, ja kauneutensa taki on ollut miehiä ja pystyy valkkailemaan miehiä käytännössä miten tahtoo.
Kysymys: minkälaista miestyyppiä tälläinen nykysinkkunaisen perikuva oikeasti haluaa??
Ei kiinnostais joutua ns jononjatkoksi, vaan siksi, ennen seuraavaa askelta kyselenkin mielipiteitänne, arvon nykysinkkunaiset!
Mulla on teoria mutta katsotaas ensin millasii mielipiteitä löytyy..
nykysinkkunaiset pls ,galluppia
5
672
Vastaukset
- ei ole
Korjaus, 28-vuotias ei ole enää nuori nainen.
- jassodäär
28 vuotias nainen ei ole vanha paitsi jos sattuu itse olemaan 12v. tenavatähti ja katsoo asiaa infantiilista näkökulmasta.
- ratkaisee!
jos nainen ihastuu ja rakastuu sinuun niin se ratkaisee asian eikä hänen ulkonäkönsä ja markkina-arvonsa
T: itsekin menestyvä ja kaunis nainen - hone-y
Jos sinulle vastaa tähän "millaisen miehen hän mielestäsi haluaa" -kysymykseen viisi ihmistä, saat viisi erilaista vastausta. Ja mitä sitten teet...
Kaikki ihmiset haluavat kumppanin, josta he pitävät ja johon ovat viehättyneitä. Samanlaisuus viehättää: samanlainen tausta, samanlaiset elämänarvot, samanlainen elämännäkemys, samanlainen perusluonne jne.
Niin yksinkertaista se loppupelissä on, usko pois. Vaikka nykyään meille syötetään kaikenlaista shittiä tasoista ja kelpaavuudesta, niin tutkittaessa pitkään yhdessä olleita pariskuntia löydetään aina sama onnistuneen parisuhteen kaava, jonka jo edellä kuvasin.
Jos tämä kaunis nainen viihtyy kanssasi, niin silloin sinä olet sellainen, jota hän kaipaa. Kauniilla ihmisellä on ihan samat tarpeet kuin muillakin. Se, että saa valikoida itselleen miehiä, ei tee ketään onnelliseksi. Onnelliseksi tekee se, että löytää sen yhden, jonka kanssa juttu pelaa... Jos haluat ajatella itseäsi tietyn tyyppisenä ihmisenä yksilön sijaan, niin mikäs siinä: olet juuri hänen tyyppiään, jos hän on sitä mieltä.- alkuperäinen kysyjä
Niin, siis olen hänen mieleisensä,sitä hän vakuuttelee, mutta kun itse, tuntien hänen historiansa ja asiat jotka listailin, olen vähän epäileväinen.
Itse kun alan jo haluta vakiintumista, ikää 30 v ja 10 vuotta menemistä alkaa riittää. Ja kun on vaihtoehtona ei niin kaunis/sievä, mutta ihan toisenlainen nainen.
Hyväsydämisenä kiinnyn kuitenkin todella ja kokemuksia kun on, en halua enää saada siipeeni.
No, katsotaan, nyt tuntuu kyllä että voittaa järki eikä tunne, eli en valitse tätä ah niin sievää miestennielijää,johon sisältyy riski, vaan sen järkevämmän naisen ,jonka kanssa sitten ikäännytään.. valvottaa..
Niin, siis teoriani on ,että kuvaukseni kaltaiset naiset etsivät loppujen lopuksi, kun ovat kahlanneet kaikki variaatiot lävitse, omaa itseänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779