Minulla on pulma, ja tarvitseisin teidän naisten, jotka tunnistatte allaolevasta itsenne,
apuja..:
Eli olen treffaillut erään kauniin nuoren naisen kanssa, mutten tiedä uskallanko sitoutua, kas kun nainen on:
- 28 v, suht kaunis ( ei siis mikään missi mutta ns sievä) (niin musta 28v lasketaan nuoreksi,ei teiniksi)
- ammatissa oleva,
- omaa harrastuksen joka vie aikansa aika totaalisesti
- itsepäinen ja itsenäinen
- kaikinpuolin kiva ja seurallinen, mutta:
- on siis sinkku, ja kauneutensa taki on ollut miehiä ja pystyy valkkailemaan miehiä käytännössä miten tahtoo.
Kysymys: minkälaista miestyyppiä tälläinen nykysinkkunaisen perikuva oikeasti haluaa??
Ei kiinnostais joutua ns jononjatkoksi, vaan siksi, ennen seuraavaa askelta kyselenkin mielipiteitänne, arvon nykysinkkunaiset!
Mulla on teoria mutta katsotaas ensin millasii mielipiteitä löytyy..
nykysinkkunaiset ,gallup
5
975
Vastaukset
- N 30-v
Sitä ei voi määritellä noin yleisesti. Riippuu ihmisen luonteesta millaista miestyyppiä etsii.
Itse olen pari vuotta vanhempi, mutta muuten suurin piirtein kuvaus pätee minuunkin. Mieheltä toivon itsenäisyyttä ja oman elämän hallintaa, en tahdo alkaa äidiksi kellekään. Yhteiset kiinnostuksen kohteet ovat tärkeitä.
Minullekin on monesti sanottu, että kun olen sievän näköinen niin minähän saan kenet haluan. Se ei mene niin. Useimpia siinä "jonossa" en halua. Mies, joka luonteensa ja muiden ei-ulkonäköön liittyvien seikkojen vuoksi kiinnostaa minua, ohittaa muun jonon mennen tullen. =) - iso_bee
Jos jotain olen naisista elämäni aikana oppinut niin sen että ei ole olemassa keskiarvonaista. Jokainen on yksilö ja haluaa tulla yksilönä kohdelluksi.
Eli muutamaan ranskalaiseen viivaan ei voi tiivistää naista ja odottaa saavansa syväluotaavaa analyysiä siitä mikä tämän naisen saa tikittämään.
Yksi juttu kuvauksessa kiinnitti mun huomioni, se oli tuo harrastus joka vie kaiken ajan. Tunsin kerran erään tytön jolle harrastus oli koko elämä ja kaikki muu uhrattiin sen edestä. Huonostihan siinä sitten kävi. Pystytkö itse menemään mukaan harrastukseen?
Bruno - tytteli 81
Kyllä muakin kauniiks kehutaan, oon hauska, luotettava ja muutenkin ok tytteli, silti kukaan mies ei oo mua paria kuukautta kauempaa jaksanut katella.
En tiedä sitten oonko jotenkin pelottava, koska tiedän mitä haluan. Tai sitten ei vaan kelpaa tämmönen ei-pettävä, diivaileva kermaperse.
Mulle kelpais mies joka on katseenkestävä, ei petä, luotettava, hellä ja hauska. Vaan aina kun on luullut sellaisen löytäneensä, miehen mielenkiinto ei kauaa pysy yllä..
Korpeaa kyllä aika pahasti tommonen. Aina joutuu olemaan yksin ;( - duracell
Oma lukunsa ovat uranaiset, jotka elävät työllensä 24h vuorokaudessa ja elämä on harrastusten, ystävien yms takia erittäin kiireistä. Silti he haikailevat suhdetta vaikka siihen ei heillä ole edes aikaa. Itse tutustuin vuosi sitten kyseisen naistyypin edustajaan, aivan upea nainen mutta miten suhdetta voi edes syntyä, jos ei ole aikaa tutustua kunnolla? Hän vielä aidosti ihmetteli tutustuessamme sitä, että edelliset miesystävät olivat arvostellet hänen ajankäyttöään ja suhteet lopahtavat siihen. Ei mulle enää kiireistä uranaista, kiitos...
- pulpahdus
olen kokenut saman ja suhteelle pitää olla aikaa. ei uranaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163365Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3803101Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o772928Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä362779Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582278- 491939
- 901862
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise141809Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181799- 571689