Aivoverenvuoto ja telesäteily !?

mielentutkija

Onko läheisesi sairastunut tai jopa menehtynyt aivoverenvuotoon viime vuosina ? Kuolemaan johtaneet aivoverenvuodot ovat aianakin kansalaisten yleisen käsityskannan mukaan,lähiympäristössa, lisääntyneet selvästi.

Asiaan perehtynyt mielentutkija tuo nyt, pitkään epäillyn kantansa esiin, että telesäteilyllä (lähinnä matkapuhelinten kantavuutta parantava tukiasemasäteily) olisi yhteys aivoverenvuodon aiheutumiseen, aiankin tietynlaisten henkilöiden kohdalla.

Syy-yhteys löytyy kansantajuisesti ymmärrettynä joko suoraan verenpaineen yleisestä kohoamisesta,mikä ilmiö virallisestikin tunnustetaan kansanterveydessä tapahtuneen viime vuosina.Selitystä tosin sille ei "tiedetä".

Tai sitten "mutkan" kautta, eli telesäteilyn aiheuttama yleinen epämääräinen ahdistus,jonka senkin olemassaolo tunnustetaan,aiheuttaa stressistä johtuvaa elintapojen epäterveellistä muuntumista; liiallista alkoholinkäyttöä ja hermostollista ylensyöntiä ,lihomista.Syntyy "otolliset" olosuhteet vakaville aivoverenkierron häiriöille, vuodoille tai tukkeutumille.

Mielentutkija on sitä mieltä, että erityisen vaarallisia ja sairastumiselle otollisia tilanteita syntyy juuri, kun huonojen sääolojen vallitessa teleoperaattorit voimistavat säteilytasoa kuuluvuuden ylläpitämiseksi.Säteily vaikuttaa suoraan stressitason kohoamiseen ja saattaa mahdollistaa esim. äkillisen verenpurkauman syntymisen.

Joka tapauksessa kehottaisin kaikkia,joiden läheisiin tai tuttaviin liittyy ko. sairautta, vaatimaan viranomaisilta tarkempaa tutkimusta telesäteilyn ja aivoverenvuototapausten mahdollisesta yhteydestä.-Mielentutkijakaan ei "huvittelumielessä" kirjoita tällaisesta.

Pahempikin epäilys mielentutkijalla on mielessä ja "vihjeen" alla; se, että Suomen väestöä käytetään salaisesti, jopa sotilaallisessa tutkimuksessa säteilyn vaikutusten kartoittamiseen.Esimerkiksi juuri aivoverenvuoto ym. tapausten lisääntyminen on suhteellisen tuore ilmiö kuitenkin ja syytä on epäillä, että suomalaisia testataan tiettyjä ajanjaksoja aina tietyllä matkapuhelinsäteily- ja kantoaaltotaajuudella.

Totisesti mielentutkija toivoo olevansa väärässä näin vakavassa asiassa ja rikoksessa.Tosin valitettavasti kaikki allekirjoittaneen aavistukset näillä palstoilla esiintuotuina ovat osuneet oikeaan -jostain syystä.

Olisi kauhistus, jos joku saisi todella joskus tietää, että minun läheiseni kuoli todennäköisesti juuri telesäteilyn takia, jonka vaarallisuutta ei silloin haluttu tutkia tai kertoa.Tai edes varoittaa, mihin mielentutkijakin pyrkii.

3

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mielentutkija

      Kuten lukija huomaa,kirjoitusta sabotoitiin, siihen lisättiin kirjoitusvirheitä.Sanasta ainakin tuli: aianakin tai aiakin tai jotain muuta.Mielentutkija vakuuttaa juuri lukeneensa huolellisesti tekstinsä oikeellisuuden:

      NÄIN ARKALUONTOISESTA ASIASTA ON KYSYMYS !
      Terveiset operaattorille, että toinen keino sabotoida sananvapauden käyttöä on ilmeisesti Windows-ohjelman kautta, jolloin väliin kirjoitettava teksti pyyhkäiseen seuraavaan tekstin pois.

      Kyllä sabotointi ollaan huomattu ja tiedetään,mutta sanavapaus ei lakkaa olemasta, vaikka telesäteily joskus kiellettäisiinkin ja siihen syyllistyneet tuomittaisiin telkien taakse.

    • Inka

      Olenkos minä sitten joku testiryhmään kuuluva. Minulla on aivoverisuonten pullistumia ja muutenkin heikkoja kohtia aivoverisuonissa, mutta aivoverenvuotoa ei vaan millään tule.

      Ole tosin käynyt hoidoissa, joissa aivojen verisuoniin laitettu mm platinaa. Kokeillaankohan sillä, jos vaikka eliminoisi telesäteilyn vaikutuksen?

      • mielentutkija

        Huumorintajullasi et saa sellaisia paineita aikaan,että verisuonesi olisivat vaarassa purkautua ! Jatka niin ja ole onnellinen.Tattis vastauksestasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      264
      16953
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5458
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2581
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2058
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1762
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      996
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      952
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      880
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      880
    Aihe