kaikille, jotka vaahtoavat mr Lordin anonymiteetin johdosta:
Avasitko ennen Seiskan julkaisemaa kuvaa netissä linkkejä, joissa näytettiin/paljastettiin mr Lordin tai muiden bändin jäsenien kuvia?
Jos vastaat KYLLÄ, niin osaat varmaan vetää johtopäätöksen itsekin. Jos et osaa, niin varmuuden vuoksi suomennan ja väännän rautalangasta yksinkertaisesti:
Haluat kuitenkin itse tuntea mr Lordin vaikkapa katukahvilassa ja tietää miltä hän, sekä bändin jäsenet näyttävät siviilissä.
Jos niin on/olisi käynyt, että olet sivuuttanut linkit helposti( etkä ole avannut linkkejä), ymmärrän hyvin, että kunnioitat Lordin yksityisyyttä ja et halua nähdä etkä tietää miltä Lordin jäsenet näyttävät.
omantunnon
kyssäri..
2
109
Vastaukset
- kysynpähän vain
uskoisitko itse jotain asiaa jos et olisi nähnyt sitä?? minä en itse ainakaan ollut nähnyt seiskan kantta vasta nyt koneella kun tulin suomi24 ja sain tietää että mitä seiska on tehnyt. ajattele nyt!
- puolusta
nyt Seiskan tekoa vaan sitä, että kiinnostiko nähdä mr Lordi ja sen jäsenet netin linkeissä..
Haiskahtaa tekopyhältä jos vaatii "yksityisyyttä" ja sen kunnioitamista ja näplää itse linkkejä auki, joissa kuvia paljastetaan... eli uteliaisuus vei voiton omallakin kohdalla...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996204
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993082Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302902Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262145Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?911079Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784