miksköhän esim.vissydieetissä ei sais juoda hiilihappopitosii juomii tai keinotekoisesti makeutettuja???
miksei light juomia??
dddd
61013
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.sport24.fi
Maekutusaineet huijaa haimaa luulemaan, että sokeria on tullut. Siitä kova nälkä ja makeanhimo.
Nämä on taas näitä uskomusasioita . Ei mun haimaa niin vaan huijata : ) Olen pudottanut jopa 40 kg käyttäen koko ajan makeutusaineita . Ei ne näläntunnetta lisää ja niillä voi hyvin tyydyttää makeanhimot .
itse juon light-limsaa paljon eikä silti ole kova nälkä tahi makean himo.
makeanhimosta huolitmatta syö sitä makeaa ja juo silti makeutettuja juomia, luulisi ettei se makean himo siinä yksinään lihota..
mä olin ihan koukussa pepsi maxiin, piti joskus yöllä mennä ostamaan huoltsikalta lisää. Tätä kesti jotain puol vuotta ja mulle tuli selluliittia sinä aikana. luulen että osa syynä tässä pepsissä, koska ero oli huomattava aikaisempaan verrattuna ja muuten elin samoin kuin ennenkin.