Kudosnesteen kertyminen

Hei onko jollain tietoa tai kokemusta kun mulla on tehty 2 viikkoa sitten vatsankiristys leikkaus. Ja huomasin että vatsaan on kertynyt kudosnestettä onko jollain punkteerattu sitä pois vai lähteekö itsestään? Sattuuko se kun otetan pois ja miten se tehdää?
11424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä kävin juuri siellä konsultaatiossa,ja sanottiin että useille tulee kudosnestettä. Lääkäri poistaa sen just neulalla. Voi joutua tehdä useammankin kerran. Kysyisin samalla että tehtiinkö sulle siinä myös uusi napa? Näyttääkö se hyvältä/luonnolliselta? Onko sulla vielä kipuja tai huono kävellä tai muuta nyt kahden viikon kuluttua? Oletko tyytyväinen että kävit leikkauksessa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mailers1 kirjoitti:

Hei onko jollain tietoa tai kokemusta kun mulla on tehty 2 viikkoa sitten vatsankiristys leikkaus. Ja huomasin että vatsaan on kertynyt kudosnestettä onko jollain punkteerattu sitä pois vai lähteekö itsestään? Sattuuko se kun otetan pois ja miten se tehdää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu