Emme näe tyttöystäväni kanssa tarpeeksi usein ja monena kertana vielä jossain muussa porukassa. Kahdestaan emme vietä kunnolla aikaa ja se rasittaa minua, vielä enemmän siksi että hänellä ei ole mitään niin tärkeää syytä välillä siihen ettemmekö voisi nähdä. Puhuminen asiasta on turhaa koska hän muuttuu pikkukovikseksi jota ei voisi vähempää kiinnostaa.
No nyt sitten eilen sanoin hänelle että en enää pidä häneen yhteyttä, vaan odotan että hän korjaa tilanteen. Pahinta tässä on, että hän on minulle erityisen tärkeä ja toivon hänen ottavan minuun vielä yhteyttä. Toisaalta jos hän ei ota, niin tiedänpä että onko hän valmis panostamaan meihin. Nyt selviää meidän yhteinen tulevaisuutemme lähiaikoina. veikkaan että en kuule hänestä enää koskaan :(
onko kukaan muu ollut samassa tilanteessa ja miten on käynyt? helpottaisi tätä epätoivoista tilannetta.
No nyt sitten eilen sanoin hänelle että en enää pidä häneen yhteyttä, vaan odotan että hän korjaa tilanteen. Pahinta tässä on, että hän on minulle erityisen tärkeä ja toivon hänen ottavan minuun vielä yhteyttä. Toisaalta jos hän ei ota, niin tiedänpä että onko hän valmis panostamaan meihin. Nyt selviää meidän yhteinen tulevaisuutemme lähiaikoina. veikkaan että en kuule hänestä enää koskaan :(
onko kukaan muu ollut samassa tilanteessa ja miten on käynyt? helpottaisi tätä epätoivoista tilannetta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
niin jokainen suomalainen mies on ollut tuossa tilanteessa
Lähtökohdat olivat samat kuin teilläkin, yhteistä aikaa ei oikein ollut. Yritettiin kuitenkin, ei se siitä kiinni ollut. Oli ihanaa, hauskaakin. Mutta kaipa mies sitten väsyi siihen ainaiseen kalenteriin tuijottamiseen ja häipyi vähin äänin.
Hän oli minulle tärkeä, tärkeämpi kuin edes ymmärsin. Luulin, että minäkin hänelle, mutta enää en tiedä mihin uskoa. Elämä opettaa.
Teit mielestäni ihan oikein, koska jos naista kiinnostaa tehdä jotain teidän tilanteen hyväksi niin sen se varmaan tekee...muutenhan se käytännössä menettää sut. Mut teit joka tapauksessa oikein.Tuntuu pahalt mut anna ajan kulua..kyl se siit helpottaa.Pitää vaan kelata et se ei ollu se ihminen, joka loppupeleis pysyy kuvioissa kauan.. Tsemii!!
Minun edellinen "vakava" suhde oli just tuota. Eleltiin naisen ehdoilla. Sanoin, että haluaisin nähdä useammin kuin kerran viikossa viikonloppuna. Tämä yksi kerta olisi riittänyt hänelle. En ymmärä miksi pitää alkaa seurustelemaan joa ei halua olla toisen kanssa. Sanoin, että en itsekään halua joka päivä nähdä, joten en painostanut mielestäni. Se oli kauheata, sillä ehdin kiintyä/rakastua häneen parissa kk:ssa. Tästä johtuen en halunnut luovuttaa, mutta ongelmien kasaannuttua hän otti ja lähti. Ehkä hyvä näin, sillä olisin varmasti tullut pikaisesti järkiini.
Vinkkini on, että otat etäisyyttä ja jätät pari kertaa vastaamatta puheluihin yms. Sillä voit punnita hänen kaipuuta itseesi, vaikka ei tuo minun ajatusmaailmaani sovi, että tahallaan kiusataan näinkään.
Mulla ja mun exällä oli kans tuo tilanne.. Hänellä ei ollut aikaa minulle.. Se raastoi kovasti ja lopulta tunteet alkoivat laahistumaan. Rakastin häntä todella paljon ja jättäminen oli todella vaikeaa, samoin ylipääseminen vaikka erosta onkin jo piiitkä aika. Olen vain yrittänyt ajatella että jos hän olisi ollut minulle se oikea, hän olisi taistellut minusta ja yrittänyt selvittää asiaa. :(
Toivon että jonain päivänä löytäisin sen ihmisen joka haluaa olla minun kanssani tosissaan ja antaa omaa aikaansa.
Tsemppiä sulle! Teet varmasti ihan oikein, sillä jossain vaiheessa suhdetta pitää katsoa sen tulevaisuuteen.
poikaystäväni jonka kanssa vietimme liian vähän yhteistä aikaa haukku mun hajuvedet,haukku että käyttäydyn kuin teini ja oli saatanan vihainen mulle kun tulin sen luo yöllä humalassa.join kännit koska se ei halunnut nähdä mua sinä iltana,sen luona oli varmaan joku muu.mul on vaan semmoinen päähänpinttymä että kaikki pettää,miehet siis.oon täs pitänyt bareis hauskaa.välillä on ikävä häntä mutta kun emmätiiä emmätiiä mitään,haluan olla vapaa,pelkään väkivaltaa vaik se ei oo lyöny mua haluun olla vapaa, mut kuitenkin rakastan tätä jätkää,blääh,soittais jo niin..*mmm*