BENSAN HINTA SYKSYLLÄ

Öljy on vuosi sitten alkaunut ehtymään myös arabimaissa. Öljyä ei pystytä enää tuottamaan niin paljoa kuin menisi. Hinta nousee jyrkästi tästä lähtien, vuoden päästä bensalitran hinta 5 euroa!

Miksei valtio vähennä veron määrää??

http://lifeaftertheoilcrash.net/
71516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mutta eihän tuolla ole merkitystä!

Loppukesästä Vantaan Kuusijärven pohjassa majaillut tulivuori purkautuu ja hautaa koko etelä-Suomen laavan ja tuhkan alle.

Autot tuhoutuvat ja bensaa ei myydä kuin napapiirin pohjoispuolella. Jos se siellä maksaakin sen 5 euroa litralta, autoille ei oikeastaan ole käyttöä sillä kaupoissa ei ole tavaraa jota ihmiset voisivat ostaa. Ei ole tarvetta siirtyä mihinkään. Vain lappalaiset, nuo suomen alkuperäisasukkaat selviytyvät, ja heille riittää ruokaa luonnostakin.

Eli, ihan turhasta huolehdit, ennemmin kannattaisi nyt laittaa rahat palamaan, palaa ne loppukesästä kuitenkin.

Äänestä

siksi vaihdoin juuri pieniruokaiseen ja näppärään turbodieseliin, 4,6L naftaa on vielä järkevä kulutus.

Tehkää rohkeasti sama valinta, nykyiset pikkuautot ovat käsittämättömän hyviä ajaa ja hyvinvarustettuja.

Äänestä
  • Minäpä puolestani vaihdoin juuri veekasiin, jonka tilavuus on suurinpiirtein sama kuin sinun autosi keskikulutus.

    Löpöä menee raskaan kaasujalkani(kin) puolesta sellaiset 15-16 litraa satasella mutta jokainen kilometri taittuu hymysuin.

    Äänestä

  • Jooseppi kirjoitti:

    Minäpä puolestani vaihdoin juuri veekasiin, jonka tilavuus on suurinpiirtein sama kuin sinun autosi keskikulutus.

    Löpöä menee raskaan kaasujalkani(kin) puolesta sellaiset 15-16 litraa satasella mutta jokainen kilometri taittuu hymysuin.

    Typeryys ihmisen tyhmentää !

    Eihän noita vanhoja isoja amerikankoslia osta kukaan muu, kuin persaukiset nössöpojat, joilla ei ole mahdollisuutta kuin siihen 1000e autoon.

    Meillä muillahan se hymy on herkässä kun säälien katsomme sinunkin menoasi.

    Äänestä

Ei ole vielä edes tuotannon huippua saavutettu. Siitä se lähtee sitten LOIVASTI laskemaan, kunnes öljy loppuu joskus kymmenien vuosien päästä. Menehän muualle trollaamaan.

Äänestä

jauhaa tota samaa aikaisemminkin.

Äänestä
  • On se, että ko tyyppi on niin köyhä, ettei sillä ole varaa autoon/autoiluun. Piste.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2 eur kirjoitti:

Öljy on vuosi sitten alkaunut ehtymään myös arabimaissa. Öljyä ei pystytä enää tuottamaan niin paljoa kuin menisi. Hinta nousee jyrkästi tästä lähtien, vuoden päästä bensalitran hinta 5 euroa!

Miksei valtio vähennä veron määrää??

http://lifeaftertheoilcrash.net/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu