eli...
oletteko ylipainoiset ihmiset ottaneet napalävistyksiä. Itse olen 170 cm ja 80 kg, eli mahamakkarat löytyy, mutta mieli tekisi ottaa tuollainen koristus.
napalävistys
3
413
Vastaukset
- mielipiteeni
Fakta on, että laihalle se sopii paremmin kuin jollekin makkara-mahalle. Kokemusta on. Tiputa painoa jos se siitä on kiinni. Mutta toki voi ottaa jos haluaa...oma mielipide vaan on, että aika karsean näkönen, jos makkaroiden välissä roikkuu napakoru.
- ota..
kantaa siihen miltä näyttäisi, mutta napakorun parantelu voi tulla olemaan hankalaa, koska lävistyks "muhii" makkaroiden välissä. Mutta jos laihduttaisit, voisit ajatella napalävistystä eräänalisena palkintona ja se ehkä motivoisi laihtumaan. :)
- tyttis
Olen itse 15 v. 168cm/55kg, en nyt tiedä olenko lihava, mutta istuessa kyllä makkaroita löytyy, samoin kuin napis.
En nyt tiedä oletko kuin lihava kun en ole sinua nähnyt, mutta jos mahasi on kauheassa kunnossa niin en suosittelisi ottamaan. Olen kyllä samaa mieltä että kerta jos haluat napakorun, voisithan ainakin laihduttaa ja saada vatsasi ensin nätimpään kuntoon ja sitten palkita itsesi napalävistyksellä..:) Hyvä motivointi ainakin ;) Hyvää kesää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057451
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1025264Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163516Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253461Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3491506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?561324