eli onko se tehokasta harjoittelua? se on minulle helpompaa kuin pelkkä yksitoikkoinen salitreeni tai lenkkeily. eilen tein 2,5 h kuntopiirin. ensin 10 min lämmittely, sitten 52 minuuttia jalkaliikkeitä ja aerobista vuorotellen. (minuutti kerrallaan) sitten 52 minuuttia käsiliikeitä ja aerobista vuorotellen. tämän jälkeen yhteensä 45 minuuttia selkä, kylki ja vatsalihasliikkeitä.
kuntopiiristä
5
218
Vastaukset
- pitäisi
lähtea aika vauhdilla jos teet 2.5h tunnin kuntopiirejä. En tiedä monta kertaa teet ton viikossa mutta koko kroppaa vaikuttava aerobinen liikunta on parasta mahdollista laihdutusta. :)
- ja liikkeiden
välillä kannattaa pysyä liikeellä tee vaikka haarahyppyjä.
- minä
ja liikkeiden kirjoitti:
välillä kannattaa pysyä liikeellä tee vaikka haarahyppyjä.
vaihdan suoraan liikkeestä toiseen (saatan ottaa hörpyn vettä) ja osa osa siitä aerobisesta liikunnasta on niitä haarahyppyjä. mutta hyvä jos toimii!
- tehnyt
ton 2,5 tunnin vasta kerran. normaalisti teen 6 kertaa viikossa aamulla pilateksen ja illalla 1-2 tuntia kuntopiiriä. (2 kilon painoilla)tuloksia odotellen..
- Emilia Erikoinen
tehnyt kirjoitti:
ton 2,5 tunnin vasta kerran. normaalisti teen 6 kertaa viikossa aamulla pilateksen ja illalla 1-2 tuntia kuntopiiriä. (2 kilon painoilla)tuloksia odotellen..
Hieman raskaalta kuulostaa sinun harjoittelusi. Muistahan myös lepopäivät, niin lihakset pystyvät sitten kasvamaan, voimistumaan ja uusiutumaan. Väsynyt lihas ei sitä tee.
Onnea yritykseen!!! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316822Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235414- 1152560
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152036Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361755Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111986- 59948
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto30861Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43856