Hihhulit tulossa häiritsemään bileitä

9298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos jossain sivussa on teetä ja leipiä tarjoileva kristittyjen toimintapiste, ei sen pitäisi häiritä kenenkään hevydiggarin mielenrauhaa, ellei anna valtaa omille aggressioilleen.

Tänä iltana punnitaan Lordi-fanien todellinen laatu.

Pienikin ylilyönti tuolta porukalta, niin aikuiset miehet saattavat lähteä opettamaan finninaamoille käytöstapoja!

Äänestä
  • Se on häirintää kun pystyttävät kaappinsa juhlien kupeeseen ja alkavat saarnaamaan. Joka halvatun kesä niitä saa kirota kun krapuloissaan joutuu sitä jokellusta kuuntelemaan. Pysyisivät jossain metsissä, niitten toiminta pikemminkin haittaa niitten "työtä", ne kun pelkästään ärsyttävät!

    Äänestä

  • ihan silkkaa kiusantekoa kirjoitti:

    Se on häirintää kun pystyttävät kaappinsa juhlien kupeeseen ja alkavat saarnaamaan. Joka halvatun kesä niitä saa kirota kun krapuloissaan joutuu sitä jokellusta kuuntelemaan. Pysyisivät jossain metsissä, niitten toiminta pikemminkin haittaa niitten "työtä", ne kun pelkästään ärsyttävät!

    Jos Lordi ja muut hevibändit soittaisivatkin jossain metsissä, siitä kärsisivät vain metsän elikot, mutta kun he pystyttävät nuo lootansa toreille ja aukioille, menee puluiltakin iltaunet sivu suun!

    Äänestä

  • Asiallinen lukija kirjoitti:

    Jos Lordi ja muut hevibändit soittaisivatkin jossain metsissä, siitä kärsisivät vain metsän elikot, mutta kun he pystyttävät nuo lootansa toreille ja aukioille, menee puluiltakin iltaunet sivu suun!

    Ajattelepa itse millaisen kuvan hihhulit jättävät itsestään kun tulevat tieten tahtoen festarien tuntumaan kiroamaan tavallisia ihmisiä kadotukseen. Ei juurikaan edistä asiaa sellainen toiminta.

    Äänestä

pitävät omaa herraansa jotenkin Lordin vertaisena. Lordi on sarjakuvahahmo, mutta miksi nämä ihmiset haluaa myös Jeesuksen olevan?

Äänestä

Jeesus ei ole Lordi, vaan Putaansuu ;)

Äänestä
  • Putaansuu ei ole Jeesus, vaan Lordi.

    Äänestä

  • ----- kirjoitti:

    Putaansuu ei ole Jeesus, vaan Lordi.

    Lordi ei ole Loiri, Loiri on Turhapuro. Putaansuu ei ole Jeesus, eikä Jeesus ole Lordi. Putaansuu on Lordi.

    Tuliko nyt varmasti niin epäselvästi että uskovainenkin ymmärtää?

    Äänestä

  • ----- kirjoitti:

    Putaansuu ei ole Jeesus, vaan Lordi.

    Vai olisiko Jeesus ihan vaan Jeesus ja Putaansuu Lordi vai Lordi vaan Lordi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perrrrrrrrrrr.. kirjoitti:

Yllätys, yllätys:

http://www.netmission.fi/index.php?id=2624

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu