vaikean päätöksen edessä olen. varmaan 5 v. olen kummastakin haavellut, mutta nyt pitäisi valita jompikumpi.
hyvät ihmiset, valaiskaa minua ja kertokaa kummastakin jotakin. enimmäkseen kaipailen tietoa miten elämä onnistuu näiden jälkeen ja miten vieraat ihmiset ovat reagoineet (en haluaisi että minut leimataan heti narkkarikirkonpolttajaksi kuten yleensä tehdään).
ja tietenkin henk. koht. mielipiteitä on hauska kuulla; kumpi on kivempi!
thänx ;>
SMILEY vaiko SEPTUM
6
750
Vastaukset
- .....
no, molemmat saa tapilla piiloon ja näyttäviksi erillaisilla koruilla. no smileyssä on mahdollista nuo kaikki ien ja hammasvauriot sun muut ja uloskasvu on kait molemmissa. itsellä smiley ja kyllä vähän sitä yäk sanomista tulee ja miten pystyn pitämään sitä tuolla mutta omapa on asiani ja kun itse siitä pidän. on silti tullut paljon positiivistakin palautetta. valinta on sinun.
- h44veilija
niinno siitä olen nyt aivan varma että kummastakin tulee varmasti sanomista, sen verran "erilaisia" kun ovat.
olen kyllä pikkuhiljaa kallistumassa smileyn puoleen, tuntuu vain että olisi paljon helpompi pitää kuin septum. toisaalta ei voi muuta sanoa kuin että septum on niin seksikäs. - .....
h44veilija kirjoitti:
niinno siitä olen nyt aivan varma että kummastakin tulee varmasti sanomista, sen verran "erilaisia" kun ovat.
olen kyllä pikkuhiljaa kallistumassa smileyn puoleen, tuntuu vain että olisi paljon helpompi pitää kuin septum. toisaalta ei voi muuta sanoa kuin että septum on niin seksikäs.kyllähän niistä useesti sanomista tuleekin, mutta täällä ainakin jo hyvin totuttu jo. itse en ainakaan tuota ilman pysty olemaan, pakko nuo pallurat tuolla huulen alla olla. itse kanssa ajatellut septumia, ehkä sitten joskus. nyt kumminkin kieli kohteena. täällä on varmaankin siinä 40 euron paikkeilla, riippunee korusta.
- ...on...
...nätimpi:)mut musta vähän tuntuu et siit olis vähän enemmmänhaittaa ku septumista... siis ku sehän ei tee hampaille ja ikenille oikeen hyvää...:(
- ainakin
itselläni ei ainakaan ole mitään haittaa ollut, vaihtelen tuossa välillä heppakenkää ja rengasta sekä tappia niin ei hampaat kulu koko ajan (eikä ne kyllä oikeastaan hankaa muutenkaan) mitään oikeaa haittaa en ole huomannut. paitsi joskus palloista jos pidän tappia niin painautuu pienet kuopat ikeniin mutta palautuvat kun vaihdan korua. itse pidän lävistyksestä hirmuisesti mutta joitakin vain häiritsee liikaa jos joku roikkuu koko ajan huulen alla.
- desmalica
ainakin kirjoitti:
itselläni ei ainakaan ole mitään haittaa ollut, vaihtelen tuossa välillä heppakenkää ja rengasta sekä tappia niin ei hampaat kulu koko ajan (eikä ne kyllä oikeastaan hankaa muutenkaan) mitään oikeaa haittaa en ole huomannut. paitsi joskus palloista jos pidän tappia niin painautuu pienet kuopat ikeniin mutta palautuvat kun vaihdan korua. itse pidän lävistyksestä hirmuisesti mutta joitakin vain häiritsee liikaa jos joku roikkuu koko ajan huulen alla.
Minulla on ollut nyt smiley kaksi vuotta, aikoinaan itse tein hakaneulalla (en suosittele). Olen pitänyt kovasti ja on edelleen rakas. Minulla on melko pieni rengas siinä, eikä minkäänlaisia vaurioita hampaisiin eikä ikeniin koru ole tehnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840