Kuinka paljon vaikuttaa...

vaakatytsy

...se, että naisella on ollut enemmän sänkykumppaneita kuin miehellä? Mitä mies siitä ajattelee? Miksi hän ajattelee juuri niin? Mitä merkitystä menneisyydellä on jos toinen on parantanut tapansa eikä enää vaihda miestä kuin sukkia?

(Mielenkiinnosta kyselen)

6

693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heh

      vertailetteko ja laskette et kuin monta kumppania on ollut...koittaakaahan nyt lapset kasvaa aikuisiksi...: )

    • homkku

      On sillä paljon merkitystä.
      On olemassa hyvin pieni joukko miehiä joita asia ei kiinnosta yhtään,mutta valtaosaa kyllä .

      Jokainen ymmärtää että kummallakin on entisiä suhteita jos ikää sattuu olemaan enemmän kuin 20v.

      Vanhan aikaisen käsityksen mukaan naisen piti olla neitsyt jotta kelpasi miehelle,asia kyllä on periytynyt nykyaikaankin sillä tavoin ettei mies toivo että hänen rakastaan on useampi mies päässyt tyrkkäämään .

      Naisena sinulle en suosittele sänkykumppaniesi laskemista uuden miehesi kuullen,on parempi pitää ne tiedot omana tietonaan.
      Vaikkei asia kolahda ikävällä tavalla miehellesi juuri sillä hetkellä,asiasta saattaa jäädä jotain hampaan koloon muhimaan,ja sopivan riidan tullen asia vedetään esiin.

      Mutta jos haluat kerskua,siitä vaan..omapa on elämäsi..saat joka tapauksessa kevyt kenkäisen eli huorahtavan maineen syöpymään miehesi aivoihin..

    • Irmeli

      En ole mies,mutta jostain syystä sillä tuntuu olevan enemmän merkitystä jos naisella on ollut paljon seksikokemuksia ja varsinkin jos niitä on enemmän kuin miehellä.Vähän sama juttu kun että jos miehellä on paljon sutinaa se on pukki ja jos naisella on niin se on huora.Perseestä.
      Mutta jos löytää itselleen järkevän miehen jolla on itsellään ollut useita kokemuksia niin olisko mahdollista että hän ymmärtäisi saman naisystävältään ja jopa ajattelisi että se on hyvä juttu.Kun on kokeillut kaikennäköistä niin ei tarvii sitten myöhemmin jossitella ja kokeilla seikkailumielessä.

      • Syltty___

        " En ole mies,mutta jostain syystä sillä tuntuu olevan enemmän merkitystä jos naisella on ollut paljon seksikokemuksia ja varsinkin jos niitä on enemmän kuin miehellä.Vähän sama juttu kun että jos miehellä on paljon sutinaa se on pukki ja jos naisella on niin se on huora.Perseestä. "

        Ei ole miesten vika, että naiset palkitsevat panomiehet. Jos miehet eivät tahdo jakorasioita, miksi naiset hyväksyvät häntäheikit?


    • Syltty___

      "Mitä merkitystä menneisyydellä on jos toinen on parantanut tapansa eikä enää vaihda miestä kuin sukkia? "

      Mitä merkitystä menneisyydellä on, jos toinen on parantanut tapansa, eikä enää pahoinpitele tyttöystäviään?

      Useimmissa tapauksissa tiikeri ei pääse raidoistaan.

      • Marjut

        Eikö se aivan sama kuinka paljon niitä partnereita on ollut? Jolle nyt aivan jakorasiakaan ole ollut aikoinaan :) Itse kukin sen päättää mitä toisessa arvostaa. Voihan se olla jopa ihan hyvä, että toinen on kokenut tällä tavalla. Ei tarvitse kädestä pitäen kaikkea opettaa, heh!!!!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17021
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5485
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2586
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2069
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1768
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1001
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      959
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      886
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      883
    Aihe