miten hiukset koulunpäättäjäisiin?

mulla on ongelmana että miten laittaisi hiukset koulunpäättäjäisiin.. hiukseni ovat vaaleat melkein harteille ulottuvat.. ja ohuet. miten niihin saisi piristystä kun mulle ei sovi hiukset kiinni? miten tuuheuttaa? =) olisiko jokin erilainen jakaus hyvä? ideoita kaipaan..
1227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten olisi, jos kihartaisit? Jos ei jaksa aamulla herätä laittamaan, niin yhtä hyvin voi jo illalla pistää muutamia nutturoita päähän: yhden ylös päälaelle ja kaksi taakse, tai jotain... Omasta mielestäni tuollainen "vallaton kiharapilvi" on aika mukavan näköinen!

Toki, jos ei kiharoista tykkää, niin esim. sik-sak -jakaus on kivan, vähän erilaisen, näköinen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


julia kirjoitti:

mulla on ongelmana että miten laittaisi hiukset koulunpäättäjäisiin.. hiukseni ovat vaaleat melkein harteille ulottuvat.. ja ohuet. miten niihin saisi piristystä kun mulle ei sovi hiukset kiinni? miten tuuheuttaa? =) olisiko jokin erilainen jakaus hyvä? ideoita kaipaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu