Olen 18-vuotias tyttö ja olen koko elämäni kärsinyt pienistä rinnoista. (70A). Hävettää ja nolottaa. En kehtaa käydä kavereiden kanssa saunassa tms. En voi hyväksyä sitä, että yli puolet maailman miehistä pitävät minua vastenmielisenä.
Silikoneista olen haaveillut 14-vuotiaasta lähtien. Tiedän riskit. Haluan B-C-kupin.
Mikä takia sukupuolenvaihdosleikkauksen tehneille miehille saadaan rinnat kasvamaan, mutta pikkutissisille naisille ei? Leikkaus maksaa paljon ja on riskialtis. Korjausleikkaukset tulevat maksamaan ehkä vieläkin enemmän. Muuten olen kaunis, mutta ne vitun tissit. Olen normaalipainoinen ja perseessä ja mahassa on läskiä, joten alipainoa ei voida syyttää. Äidilläkin on pienet, äidin äidillä joku C ja tädillä ainakin DD.
Haluan kuulla kokemuksia silikonit ottaneilta naisilta.
-kiitos-
Silikoneista olen haaveillut 14-vuotiaasta lähtien. Tiedän riskit. Haluan B-C-kupin.
Mikä takia sukupuolenvaihdosleikkauksen tehneille miehille saadaan rinnat kasvamaan, mutta pikkutissisille naisille ei? Leikkaus maksaa paljon ja on riskialtis. Korjausleikkaukset tulevat maksamaan ehkä vieläkin enemmän. Muuten olen kaunis, mutta ne vitun tissit. Olen normaalipainoinen ja perseessä ja mahassa on läskiä, joten alipainoa ei voida syyttää. Äidilläkin on pienet, äidin äidillä joku C ja tädillä ainakin DD.
Haluan kuulla kokemuksia silikonit ottaneilta naisilta.
-kiitos-
Vastaukset 17
Vanhimmat
sä saat niitä leikkauksilla isommaks mutta mitä minä voni tehdä? niin.. enpä juuri mitään.
tuo että ei niitä tissejä voi kasvattaa kun ne on tavallaan siinä mihkä ne on kasvanu, toisin ku miehillä joilla ei oo niitä. sama juttu mulkun kans.
juu eikä mulkkukaan mitenkään periydy. tuurista se on kiinni. ei tissejä tarvi hävetä mielestäni yhtään, eihän niillä mitään teekään
Käytit tosi rumaa kieltä. Pienet rinnat eivät karkota miehiä luotasi, vaan kielenkäyttösi.
ei vaikuta millään lailla sun ystävyys-/rakkaussuhteisiin.
ps. mäkin sain nykyisen mieheni AA-rinnoilla, ei sitä rintojen kanssa seurusteltu. et ole mikään vastenmielinen miehille sun rintojen takia vaan vika on sitten jossain muualla.
Ei se rintojen koko rakkaussuhteisiin vaikuta. On miehiä jotka näkevät naisessa muutakin (sitä henkistä puolta nimittäin!) kuin rinnat. Kokemuksena voin kertoa että minunkin mieheni hyväksyy minut AA-kuppisena. Vuosia ollaan oltu naimisissa jo. Jotkut miehet jopa tykkää erityisesti pienirintaisista naisista - kaikki miehet eivät siis ole "isotissisten" naisten perään. Pienet rinnat, kuulemma, herättää miehessä jotain "alkukantaista suojeluvaistoa"!
kun sinulla on noin pienet tissit. olet oikea lauta. heti silikonit alle tai et ole nainen etkä mikään.
nainen olen silti vaikka rintoja ei olekkaan kuin nimeksi.
Tässä sulle vähän kokemuksia silikoneista.
Otin silikonit noin 8 vuotta sitten ja nyt olen ilman niitä (olivat rikkoutuneet). Tällä hetkellä harmittaa että menin ottamaan sellaiset. Rahanmenoa ja nykyään vielä rumemmat tissit mitä oli ennen.
Terveyskin reistailee. Poistoleikkauksesta yli vuosi ja edelleen kipuja rinnassa ja sen lähiympäristössä että näinkin voi käydä.
Mutta jos haluat löytää hyviä kokemuksia niin käy silikonityttöjen sivuilla, siellä ei puhuta näistä negatiivisistä asioista.
Kyllä siellä silikonitytöissä negatiivisista kokemuksistakin on ollut juttua. Asia vaan taitaa olla niin, että siellä oleva porukka on omistanut silikonit vasta max pari vuotta, joten aika vähän on vielä kokemusta....
Siellä on kuitenkin ihan asiallista juttua aiheesta!
Mulla on silarit olleet n. 10 vuotta, eikä ongelmia ole ollut. Lasten jälkeen muodot hävisivät, nyt on nätit b-kokoiset. Mieskin hyväksyy, kun ymmärtää, että tämä on mulle tärkeä juttu. Hänelle kelpasin pienirintaisenakin.
kävit leikkauttamassa?
Turussa kävin, koska asun sillä suunnalla.
ei oo mitään kokemusta silikoneista, mutta voin sanoa että kyllä niistä pienistäkin miehet tykkää. muakin se joskus häiritti yli kaiken että on pienet rinnat.Mä oon sen hyväksyny. Ja toisaalta en enää isoja haluiskaan. mitä hienoo on ku tulee niskavaivoja, selkävaivoja tai muuta. mitä hienoo on se ku miehet töllää sun tissejä ja puhuu suoraan niille eikä sulle itelle. And in the end, niillä ei oo mitään muuta tarkotusta kuin imetys.
Mä oon ihan varma et sun kaverit tuskin alkaa sun tissejä tölläämään jossain saunassa. Ja missä se on sanottu että yli puolet maailman miehistä pitää sua vastenmielisenä? Ei tissien pitäs olla mikään mittari et kuka on kaunis/ hyvännäkönen. Riittää ku oot oma ittes, ne miehet ketkä pelkkien tissien perässä juoksee on henkisesti kypsymättömiä.
Otin silarit reilu 2v. sitten ja kaikki on menny
hyvin. Enkä ole katunut päivääkään että otin ne,
päinvaistoin.. Olin myös kuppi AA-A ja en koskaan
ollu sinuit itseni kanssa. Vaikka minulla oli ja
on edel. sama mies niin häntä ei häirinny olenkaa
pienirintaisuuteni. Mut ei sillä ollu merkitystä
kun en itse pitänyt itseäni kokonaisena.. Ja leikkauksen jälkeen on ollu ihana olla kun tuntuu
et vihdoinkin olen "kokonainen" nainen.. Olen nyt
kuppi B. Halusinkin "normi" rinnat, mitkä sopii
parhaiten. Et semppiä sulle ja kannattaa miettiä
asiaa viellä tovi, onhan se iso asia ja olet viellä aika nuorikin. Itse odotin 10v. ennenkuin
otin silarit. Mukavaa alkavaa kesää!!
En ole koskaan ollut sinut rintojeni kanssa (mutta harva nainen kai on?). Miehelleni kyllä kelpaan pienirintaisenakin, mutta itselleni en. Tuntuu etten ole "kokonainen nainen", koska omistan pienet rinnat. En haluaisi isoja, mutta sellaiset normaalikokoiset, B-kupin rinnat. Nyt minulla on AA/A, riippuen liivimallista. Välillä olen lihonut, mutta minulla ei sekään ole (en tietenkään tarkoituksella ole lihottanut itseäni sen takia!) kasvattanut kuppikokoa - niin kuin kai useimmilla naisilla on? Outoa kyllä, painoa on kertynyt ainoastaan reisiin, takamukseen ja vatsaan, vaikka mieluiten varmaan se olisi ollut juuri rinnoissa paikallaan! Nyt olen kyllä laihtunut, eikä sekään ole vaikuttanut rintojen kokoon mitenkään, ei siis edes pienentänyt niitä entisestään siitä, mitä ne olivat. Nyt mietinkin että voisiko kyseessä olla tubulaariset rinnat...
että, ongelmasi ei oikesti oo olemattomat tisut.halvemmaksi tulee kehittää yläpäätä kuin ottaa fyllejä.
minä tykkään enempi pienitissisistä, antaa sporttisen tunnun.eikä ne ala roikkumaan myöhemmin.ikää kun sulleki tulee väkisin.
se mistä en tykkää on asia jolle voit tehdä jotain. leveä läskinen perse saa oksentamaan, ei siinä auta öö-silikonitkaan.
Oon 22-vuotias nainen. Rinnat kasvoi 15-vuotiaana ja siihen ne sitten jäi. Odotin innoissani vielä 21-vuotiaaksi asti että ehkä ne vielä kasvaa, eipä kasvaneet.
On päiviä jolloin rakastan rintojani ja päiviä jolloin vihaan niitä.
Kyllä sen lopulta oppii hyväksymään. Ja ei se rintojen koko todellakaan sun mies- rakkaus suhteisiisi vaikuta. Seurustelen tällä hetkellä aivan ihanan miehen kanssa joka pitää pieniä rintojani yhtenä parhaimpana asiana minussa!! Myönnän että on ollut niitä miehiä jotka sanovat pahasti, mutta myöhemmin olen tajunnut että ei ne ole minun arvoisiani.
Se miten voit vaikuttaa kroppaasi on urheilu. Aloita liikunta ja hanki todella timmi peppu ja muutenkin hoikka vartalo. Eipä kuule se rintojen koko enää siinä paljoa miehiä hetkauta. Ja muutenkin kun on vähän rasvaa kropassa, niin onhan se aika ilmeistä että rinnat eivät silloin voi olla isot.
Koitahan jaksaa, ymmärrän kyllä jos päädyt silikoneihin...
olisin iki onnellinen jos itsellä olisi pienet tissit. isoista ei ole kuin haittaa, niin urheilussa kuin sopivien puseroiden hankkimisessa. en kannata yhtään silikoneja, mutta tämähän on vain oma mielipiteeni. ja noissakin silikoneissa pitäisi kohtuus pitää mielessä koon suhteen.