Hei! Suunnittelen Triple Dry-deodorantin ostoa, ja haluaisin kuulla ensin muiden kokemuksia kyseisen tuotteen käytöstä ja vaikutuksista. Eli auttaako se tosiaan hyvin? Ja sopiiko myös herkkäihoisille?
Kiitoksia kommenteista!:)
Triple Dry
9
3983
Vastaukset
- ^_^
minä käytän triple dry:ta, ostin sen koska paidan kainalokohtiin tuli aina kauheen isot märät läsit, ja kun aloin käyttämään tuota, ei enää tuu niin helposti:D laitan aina yöksi reilut kerrokset ja aamulla käyn suihkussa normaalisti eikä tartte lisätä triple dryta, eikä tarvi mitän muutakaan deotoranttia tai sellasta:) että vaan nukkumaan mennessä:D mutta kyllä tosiaan auttaa, kokeile ihmeessä, ei ärsytä ainakaan mun herkkää ihoa:)
- ElnaX
Mielenkiinto heräsi tuota triple dry:ta kohtaan. Mistähän tuota saisi ostaa ?
Kiitos =) - Dragon85
ElnaX kirjoitti:
Mielenkiinto heräsi tuota triple dry:ta kohtaan. Mistähän tuota saisi ostaa ?
Kiitos =)Apteekistahan sitä saa, hinta on noin 7-10e muistaakseni... ja käyttöohjeet on paketissa mukana. Itselläni tosiaan on sitä stick-muotoisena, ja se muistaakseni maksoi noin 8e... Mutta koska sitä ei tarvitse joka päivä laittaa, itse laitan joka toinen päivä, niin sitä ei myöskään kulu paljon, joten yksi dödö kestää todella kauan, joten hinta ei tunnu missään!!! :)
- Dragon85
Oon pian vuoden verran käyttänyt tuota, eli viime kesästä lähtien. Siis Triple Dry:n stick-muotoista dödöä, ja on se ainakin mulle elämäni ensimmäinen dödö joka todella edes jonkin verran on vähentänyt hikoulua!!
Mielestäni se ei estä hajua kovin hyvin, joten laitankin siis aina ohjeen mukaan yöksi Triple Dry:ta, ja sit aamulla pesun jälkeen jotain perus, halpis-dödöä kuten rexonaa tai vastaavaa, joka estää hajua paremmin. Suosittelen kyllä!
Itselläni on tuota hikoulua kyllä sen verran vieläkin, että harkitsen kokeilevani sitä absolut torria, jota myös täällä kehutaan, mutta en vielä ole uskaltanut ostaa, kun sen väitetään kirvelevän niin kamalasti jos vähänkin on kainalot märät... Mutta kyllä siis Triple vähensi hikouluni ainakin puoleen entisestä, eli TOIMII!!! :)- Anniina
Kiitos kaikille vastauksista, taidankin heti huomenna käydä ostaas tuollasen kun tuli noin positiivista palautetta!:)
- käytän
Anniina kirjoitti:
Kiitos kaikille vastauksista, taidankin heti huomenna käydä ostaas tuollasen kun tuli noin positiivista palautetta!:)
triple dryta, tai no käytin nyt se on loppu enkä oo uutta vielä käyny ostamassa. itse olen käyttänyt roll-onia, suihketta ostin kerran mutta mulla se ei toiminut ollenkaan!
taidan kokeilla myös tuota stick -puikkoa, ärsyttää tuo rollon kun menee pitkään että se kuivuu!
- -----
Osta sitä, se on tehokkaampaa. Tarvitsee käyttää vain n. kerran viikossa, ei hikoilua. Apteekista.
- haju?
Torrin kanssa?
- loppuu
haju? kirjoitti:
Torrin kanssa?
Absolut Torr on semmosta ainetta, että sitä käytetään ihan maksimissaan kerran viikossa ja siis sitä käytettäessä EI HIKOILE ollenkaan. Kainalot pysyy täysin kuivana, joten muuta dödöä ei ole tarvis käyttää!
Itelläni oli paha ongelma nimenomaan kainaloiden hikoilun kanssa. Kaikki paidat olivat pilalla kun kainaloiden kohdalla kangas muuttui valkoiseksi kovaksi kohdaksi. Oon kokeillu myös Triple Dry:ta ja mulle siitä ei ollu minkään näköstä hyötyä. Okei, se Torr tosiaan vähän kiristelee ja kuivattaa ihoa, mutta sen pääpointti eli hikoilun poistaminen niin tosiaan toimii.
Ja eikös se ole se kuuluisa lause, että kauneuden eteen pitää vähän kärsiäkin... ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462