IHANAA..NYT KIRKKO POLTETTU

Jess,poijat,naiset ja tytöt sekä miehet =) eka kirkko maantasalla ja olkaamme hyvin tyytyväisiä.Eihän se mitenkään ole lordin esiintymisen kaa tekemisissä,ehei joku jossain vain samaan aikaan sit päätti että poltetaan juhlankunniaksi kirkko ja toinen poppoo hautakivet nurin..

Eli toi nyt kumpikin taitaa mennä siihen että ns "pelleilään" että ihmiset luulee että jokin lahko heräsi esimerkiksi henkiin..Seuratkaamme tilannetta että jokos niitä kirkkoja vieläkin maantasalle vai muuta kivaa.. =)
14866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Taisit ite käydä sekopäisyyksissäs polttamassa kirkon..

Äänestä
  • saavatpahan Lordin vastustajat vain lisää tekosyitä Lordin väitetylle pahuudelle, voi vaan kuvitella mitä yhteyksiä tälle tapaukselle ja Lordille keksitäänkin. mutta itseäänhän he vain huijaavat jos ovat niin vainoharhaisia.
    Toivottavasti joskus nekin ihmiset tajuavat tyhmyytensä ja tajuavat että kyse on pelkästä musiikista.

    Äänestä

  • euroviisujen kanssa kirjoitti:

    saavatpahan Lordin vastustajat vain lisää tekosyitä Lordin väitetylle pahuudelle, voi vaan kuvitella mitä yhteyksiä tälle tapaukselle ja Lordille keksitäänkin. mutta itseäänhän he vain huijaavat jos ovat niin vainoharhaisia.
    Toivottavasti joskus nekin ihmiset tajuavat tyhmyytensä ja tajuavat että kyse on pelkästä musiikista.

    Voihan jotkut ääliöt saada Lordikohusta huume/kännipäissään kipinän tuollaisiin tekoihin. Tai sitten joku vinksahtanut uskis on kaiken takana, ja yrittää näin pistää Lordin piikkiin nämäkin teot.

    Äänestä

ennen aikaista päättelyä...poliisien ja tutkimusten mukaan palo alkoi kirkon ulkopuolelta ja vielä katolta joka on aika korkealla...kukahan sinne olisi päässyt tulia sytyttelemään...kuulostellaan rauhassa mitä tutkimukset tuovat ilmi, mutta tuhopoltto ei taida olla kovin todennäköistä...

Äänestä

Siitäpäs saitte pösilöt,mä ostan joka seiskan ym. lehden,jossa Putaansuu ja kumpp. on ilman naurettavia maskejaan.

Lisää julkaisuja Putaansuusta ilman naamioita!!!

Äänestä

äly hoi älä jätä

Äänestä

Miksi tämä yritetään liittää euroviisuihin? Haloo!
Miksei ennen mietitä, olisiko tällä jotain tekemistä makasiinin polton kanssa. Polttihan siitä innostuneet hörhöt taloja mm. Imatralla yms. Olikos joku palo siellä Porvoossakin silloin?
Ovat kenties pitäneet pienen tauon viisujen takia, koska siinä tuli muuta ajateltavaa. Nyt palattu taas arkeen ja jatkavat näitä pyromaanin hommiaan.

Äänestä

metkaa vaan siinä suhteessa että näin mukavasti nämä "yhtä äkkiset" tapahtumat ajoittuu siihen vaiheeseen kun lordi oli esittänyt tapahtumansa...
pennut/huligaani sekoilijat alkakaapas nyt asettua ettei meitin lordi joudu ihan tuuliajolle ja vainolaiseksi!!!

eihän se lordin tarkoitus tosiaankaan ole tollaseen yllyttää mutta joillakin se ajattelu taso tahtoo olla aivan muuta...Sikäli paha että jos tilanne pahenee niin virkavalta ja kumppanit rupee niitä vaikutteita kartottamaan =( ja siitähän seuraa se että jokin porukka vaiennetaan tai siistitään kliiniseksi...toivotaan ettei tuo palo ole kuin sähköistä itekseen syttynnä,,,

mutta jos toi tihu työ niin on se kumma kun heti ruvetaan sekoilemaan ja mitä ne pökkelöt oikeen luulee sillä saavuttavan??

jos sä tihutyön tekijä luet täällä tätä niin haist sä ssatt** kus aivo pitkä paska!!!! ja hanki ittellesi oikea elämä tai tapa ihtesi...

Äänestä
  • jees se oli tuhari ja huomenna poliisit rupee ettii kaiketi niitä osatekijöitä mitkä asiaan ovat vaikuttaneet esim,,,Ja kunhan tekijät kiinni saadaan ja kuullaan myös heitä niin voi tulla kivoja tunnustuksia =) suomelle vain että on upeaa mahtavaa olemme voittaneet euroviisut se on nyt tärkeintä!!!

    Äänestä

Mitä jos kaikki on sattumaa? Kirkkoja on hei polteltu ennenkin maan tasalle. Mistä noin fiksusti päättelit, että tuo kyseinen tuhopoltto olisi Lordi-fanien tekosia?

Äänestä
  • niin ei niistä voi tosiaankaan tietää ketkä sen on polttanu tai kuka??

    Mutta ajoitus vaan sattui taas silleen kivasti erään tapahtuman kanssa niin...............>>>>> tulee taas salaliitot mieleen =)

    Äänestä

  • Mitä peräpukaman tekemistä Lordifaneilla on jonkun tuhopolton kanssa?!!
    Joku vanha isomahainen ryppynen äijä, vanhapoika siellä on runkannu ja ruiskinu bensaa ja tulitikkua perään, kun ei ole akkaa saanut. Uskokaa pois! Eiks noi pyromaanit nimenomaan oo noita vanhoja eunukkeja??

    Äänestä

  • MerkkiErkki kirjoitti:

    Mitä peräpukaman tekemistä Lordifaneilla on jonkun tuhopolton kanssa?!!
    Joku vanha isomahainen ryppynen äijä, vanhapoika siellä on runkannu ja ruiskinu bensaa ja tulitikkua perään, kun ei ole akkaa saanut. Uskokaa pois! Eiks noi pyromaanit nimenomaan oo noita vanhoja eunukkeja??

    nyt onkin jo selvinnä että niitä useita hemmoja,,eli taitanu juhannuskokkoa jo pitää etuajassa =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


halleluja lordille kirjoitti:

Jess,poijat,naiset ja tytöt sekä miehet =) eka kirkko maantasalla ja olkaamme hyvin tyytyväisiä.Eihän se mitenkään ole lordin esiintymisen kaa tekemisissä,ehei joku jossain vain samaan aikaan sit päätti että poltetaan juhlankunniaksi kirkko ja toinen poppoo hautakivet nurin..

Eli toi nyt kumpikin taitaa mennä siihen että ns "pelleilään" että ihmiset luulee että jokin lahko heräsi esimerkiksi henkiin..Seuratkaamme tilannetta että jokos niitä kirkkoja vieläkin maantasalle vai muuta kivaa.. =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu