Enemmän yritystä!

Eksyin jotenkin tälle palstalle ja luettuani muutaman jutun tuli mieleen, että näin sinkkunaisena olisi tosi mukavaa, jos joskus jossain, kaupassa tai kadulla, tulisi joku ehdottamaan vaikka kahville menoa tai ojentaisi puhelinnumeronsa/s-postiosoitteen. Riski on tietysti siinä, että saa pakit, mutta jos katse on pitempi, voihan sitä koittaa onneaan. Eli nyt kaikki sinkkumiehet rohkeesti vaan tekemään aloite. Kun ei jaksa aina baareissakaan notkua, niin mistä sitä sitten jonkun löytäis???
112251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Minä en iske naisia juuri tuosta syystä että en voi millään tietää ovatko he näitä tavallisia baarissa notkuvia tapauksia vai onko heissä kenties jotain spesiaalia. Suomessa kun ollaan niin on parempi jättää väliin.

Äänestä
  • Ja mie kun oon tullu siihen tulokseen, etten jää miesten arvosteltavaksi, vaan miepä iskenniin ite.

    Äänestä

  • totta, eihän sitä voi tietää... mutta ei sitä mitään saa jos ei yritäkkään. Eikä kaikki ole mitään baariperhosia. Ei varmaan ole tarkoitus kaikille yhteystietojaan jakaa, vaan jos todellakin tulee sellanen tunne, että haluaisi nähdä uudelleen, niin siitä vaan! Suomalaiset on kyllä vähän jäykkiksiä.

    Äänestä

  • Siskohyvä kirjoitti:

    Ja mie kun oon tullu siihen tulokseen, etten jää miesten arvosteltavaksi, vaan miepä iskenniin ite.

    niin sitä pitää!!!

    Äänestä

  • Me tytöt ollaan sinkkuina usein baarissa juuri siinä toivossa, että löytyisi poikaystävä, vaikkei muuten baareista tykättäisikään. Sitten kun oma poikaystävä löytyy, voi viettää rauhallisia koti-iltoja oman kullan kainalossa eikä tulisi enää mieleenkään mennä savuiseen baariin.

    Äänestä

  • ;)) kirjoitti:

    niin sitä pitää!!!

    muistakin tehdä paljon (tyttö)lapsia, niin tulevaisuudessakin ujot suomalaiset pystyvät pariutumaan.

    Äänestä

  • Kiltti tyttö kirjoitti:

    Me tytöt ollaan sinkkuina usein baarissa juuri siinä toivossa, että löytyisi poikaystävä, vaikkei muuten baareista tykättäisikään. Sitten kun oma poikaystävä löytyy, voi viettää rauhallisia koti-iltoja oman kullan kainalossa eikä tulisi enää mieleenkään mennä savuiseen baariin.

    ei kai kukaan tosissaan baareissa olemisesta nauti. Kaikki varmasti haluais löytää sen "oman", jonka kanssa vois tehä jotain ihan muuta :)

    Äänestä

Minut "isketään" usein tuolla ulkosalla: päivällä pankkiautomaatin jonossa, kaupan parkkipaikalla, kassajonossa, kadulla jne. Olen sellainen ilosilmä, hymyilevä, viehkeä ja naisellinen pakkaus. Miehet lähestyy hymyillen ja samalla lailla leikkisästi, reippaasti ja rohkeasti.

Tuntuu muuten todella mukavalle. Pakkeja en ole antanut, kaffelle olen suostunut kun nätisti pyydetään. (sinkku kun olen)

Äänestä

Nykyisin noin kolmanneksella lisääntymisikäisistä naisista on sukupuoliherpes, visvasyylä on vielä useammalla.

Eli kannattaa katsella tarkasti ketä alkaa iskemään, ne jotka kadulta lähtevät mukaan ovat melko varmasti tautisia.

Äänestä
  • jopa on vainoharhasia ihmisiä olemassa. Iha kaameeta yleistää tolla lailla. Varmasti kaduilla liikkuu paljon erilaisia ihmisiä, mutta on meitä helmiäkin paljon!

    Äänestä

Ammuu, lehmien liima-aika on keväällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


----------- kirjoitti:

Eksyin jotenkin tälle palstalle ja luettuani muutaman jutun tuli mieleen, että näin sinkkunaisena olisi tosi mukavaa, jos joskus jossain, kaupassa tai kadulla, tulisi joku ehdottamaan vaikka kahville menoa tai ojentaisi puhelinnumeronsa/s-postiosoitteen. Riski on tietysti siinä, että saa pakit, mutta jos katse on pitempi, voihan sitä koittaa onneaan. Eli nyt kaikki sinkkumiehet rohkeesti vaan tekemään aloite. Kun ei jaksa aina baareissakaan notkua, niin mistä sitä sitten jonkun löytäis???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu