Mitä mieltä ootte aria merkkisistä kitaroista? Onko laadukkaita?
Aria kitarat
niin..
4943
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla oli Arian telecaster kopio. Älyttömän paksu kaula eikä se paska pysyny edes vireessä koska virityskoneistot oli perseestä.
Näistä ihan viimeisimmistä ei ole tietoa, mutta joitain vuosia sitten Aria teki melko hyvän Les Paul-tyylisen version. Hieno peli ja hienot olivat sounditkin. Soitettavuus kohdallaan ym. Oli myös testattavana Riffissä ja sai muistaakseni ihan kohtuuhyvät arviot.
Vanha Aria Concord teräskielinen akustinen on myös ihan kelpo peli. En muista kuinka vanhaa tuotantoa tuo malli on, mutta jos käsiisi saat, osta se.
Aria tekee halpiskamaa. Niissä ei persoonallisuutta, ei kunnon puita tai osia.
Kyllä olen itse ainakin tyytyväinen,omistan ARIA PRO 2 magna series jossa on floikka hyvin pysyy vireessä ja on kyllä tosi käytössä eikä koristeena.Ois kiva tietää kyseisestä kepistä enemmänkin.