Gallup

Palstalla on käynyt melkoinen henkilövaihdos. Kesän tuulet ovat näemmä karkottaneet suuren osan vakkarikirjoittajista.

Syksy tuo varmasti osan näistä kadotetuista lampaista takaisin, toivottavasti.

Kysymys kuuluukin:
Ketä kaipaat eniten näistä palstalta poistuneista?
Naisista?
Miehistä?

Perustelut?

Itse kaipaan naisista QOH:ia ja Orangea.
Molemmat tyystin poissa :(

Miehistä Asiasta Huvittunutta ja Fredericoa.
Molemmat edelleen tyystin poissa :(

Nämä uudet kirjoittajat ovat vielä vieraita joten heistä en osaa sanoa mitään...
131278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

sillä on millä nimellä tänne kirjoittaa, outoa kun jotkut on ottanut oikein työkseen olla ja vastata täällä jokaiseen viestiin mitä ikinä mieleen tulee, vastakkainen sukupuoli taas "näkee# tuon himovastaajan mitä ihmeellisempänä ihmisenenä jos vähänkin on sananlahjoa lahkeessa, sanaa ja helinää kun heittää niin naista kaatuu ja ihmetellään miten tuokin voi olla vapaa, todellisuus on kuitenkin kaukana siitä, ja miksikö... tiedän sen kun olen yksi niistä..!

Äänestä
  • valpas tästä lähtien... taidan tietää kenestä on kyse...

    Äänestä

Seitsemän; oli fiksu nainen.

Einstein; kerta kaikkiaan hauskat jutut. Tintta-Liisa vai Tintta-Maariako se oli josta kertoili lähikaupan kassan lisäksi.

Pete Vantaalt; jätkä veti niin överiksi, ettei monikaan pystyny samaan, paitsi ehkä A.T., eli kaikkien alojen asiantutijan disinformatiiviset jutut.

Tässä pari tyyppiä jotka jääneet mieleen.

Äänestä
  • Mutta hyvä kun muistutit! Tosiaan, hauskoja tyyppejä, missä lienevät... Toivotaan että saamme vielä joskus heidät takaisin :)

    Äänestä

  • jakeluun et se oli Einsten

    Äänestä

Minä kävin vaan kattoo äkkiä että Millainen tuo venäjän maa on. Suurimmat puutteet siellä oli Ä:n ja Ö:n puuttuminen näppiksestä, heti kuuman veden jälkeen :D

Ehkä tää kirjottelu kesällä laantuu, mut syksyllä taas tavataan.

Äänestä

sinne meni jo ainakin osa.

ja sit osa on ilmoittanu et kiitos ja näkemiin.

sinänsä harmi, et aika värikkäitä ihmisiä on poistunut. mut on väriä tullut lisääkin...

hyvä vaan et asiallistakin juttua riittää :)

Äänestä

.. ketään vakkarikirjoittajaa. On sen verran oikeaakin sosiaalista elämää, ettei ehdi ja jaksa kaipailla joitakin yksittäisiä nimimerkkejä suomi24:sta. Blääh.

Jotkut mainituista niceistä muistan kyllä. Ainakin nimimerkki Orangesta on jäänyt kuva, että hän olisi älykäs nainen: sellainen, joka sanoo suoraan ja jossa on siksi munaa.

Yleiskäsitykseksi on kuitenkin jäänyt, että aika suuri osa vakkarikirjoittajista on jotenkin rajoittuneita sosiaalisesti ja osa lisäksi myös hieman reppanoita. Kirjoittelevat sitäpaitsi luultavasti täällä vieläkin, ja ainoastaan nicci on vaihtunut.

Viehättymistä ilmiselvästi mielisairaiden henkilöiden juttuihin tai heidän kustannuksellaan pilailua en tajua. Nimimerkki Vantaan Peten muistan myös, eikä sen jutut mua ainakaan naurata yhtään. Kyseinen kaveri kun on ilmeisellä tavalla poissa pelistä.

Kukas vakkari tämän gallupin sitten esitti?:P

Äänestä

Nää uudet vakkarit on ihan tylsimyksiä vanhoihin verrattuna. Ikävä on mullakin niitä.

Äänestä
  • vanhoissa vara parempi. Oi niitä aikoja :D Mut jospa nuo uudet yrittäjät lunastais paikkansa näillä palstoilla.

    Äänestä

Kaikki noista on iha tyhmii! ei niit enää tänne!

Äänestä

The artist who formerly known as Asiasta.huvittunut käski tulla vilkuttamaan että "valtakunta tietää kuningatterensa voivan hyvin"

Niin tulin sitten vilkuttamaan ;) Hyvästiksi? ... en vielä tiedä mutta käyn nyt vieroitushoidossa ;DDDD toivotaan siis parasta ja pelätään pahinta.. paha on myös sillon jos tänne tulee piipahtelemaan kun en kuitenkaan osaa olla kirjoittelematta mitään... Mutta on kiva kun on kuitenkin vertaistukea olemassa :)

Mulla itsellä jäi dayumia ikävä, kun katosi äkkiä, ja tykkäsin sellaisesta... hmmmm... piruilusta... masokisti kun olen.

Äänestä

Frederico on tullut takaisin. Ja näköjään Queen of heartkin ei ole kokonaan poistunut.

Asiasta huvittunut saisi tulla vielä takaisin niin olisin hyvilläni :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Gallup_G kirjoitti:

Palstalla on käynyt melkoinen henkilövaihdos. Kesän tuulet ovat näemmä karkottaneet suuren osan vakkarikirjoittajista.

Syksy tuo varmasti osan näistä kadotetuista lampaista takaisin, toivottavasti.

Kysymys kuuluukin:
Ketä kaipaat eniten näistä palstalta poistuneista?
Naisista?
Miehistä?

Perustelut?

Itse kaipaan naisista QOH:ia ja Orangea.
Molemmat tyystin poissa :(

Miehistä Asiasta Huvittunutta ja Fredericoa.
Molemmat edelleen tyystin poissa :(

Nämä uudet kirjoittajat ovat vielä vieraita joten heistä en osaa sanoa mitään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu