SAK jarruna

ON se kumma kun SAK on suurin este sille,että ei voida saada läpi "kansalaispalkka" asiaa.Ilmeisesti haluaa että jäsenistö käy luukulta luukulle sotaansa?Tai pelkää saneluvaltansa olevan uhattuna?Vai mikä kumma mättää?
4352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Valoitappa asiaa?

Äänestä

maksetaan työnteosta.
Muut ovat avustuksia tai tukiaisia,
Lisää loisia tänne? Älä unta nää.
Kunnon työstä kunnon palkka = ei työhalua, ei palkaa.
Rehellisen työttömän asiat hoidetaan.
Kansalaispalkkaa ei siis ole olemassa ilman työn tekemistä.
Yritetään vain hämätä termillä.
Kysmys on paremminkin loiseläjän avustuksesta.

Äänestä
  • Miten määrittelet rehellisen työttömän,ja epärehellisen työttömän.Ilmeisesti ansiosidonnaista päivärahaa saava rehellinen,muut loisia.Vai?

    Äänestä

Ehdotatko seuraavaksi kansalaispalkan lisäksi kolhoosikohtaisia tuotantokiintiöitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansalaispalkka kirjoitti:

ON se kumma kun SAK on suurin este sille,että ei voida saada läpi "kansalaispalkka" asiaa.Ilmeisesti haluaa että jäsenistö käy luukulta luukulle sotaansa?Tai pelkää saneluvaltansa olevan uhattuna?Vai mikä kumma mättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu