Hairstore

PERÄSTÄ KUULUU!!
92262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Samat tervaiset minultakin!!!!

Äänestä
  • Ja täältä. Oletteko ollut yhteydessä työsuojeluun tai liittoon??

    Äänestä

Kun tästä niin paljon puhutaan eikä virastot ym voi ko hepulle mitään niin olisiko aika järjestäytyä asian tiimoilta ja tehdä selväksi koko maailmalle missä mennään? Asiallisesti

Äänestä

Työsuojelupiiristä kerrottiin että ovat kovin pahoillaan ja putiikki on "piikki heidän lihassaan" mutta eivät voi tehdä juurikaan mitään asialle
Kanteita,oikeus juttuja ym. menossa ja tulossa.
Virastolla 2 henkilöä jotka ovat erikoistuneet ko putiikkiin ja jostain kumman syystä mikään ei ole muuttunut.
Ihmisten pitäisi itse jaksaa ja uskaltaa tehdä asialle jotain.

Äänestä
  • Kuinka saa yhteyden ihmisiin jotka lähtisivät mukaan. Tällä hetkellä neljä nimeä alla työsopimuksia koskevissa asioissa.

    Äänestä

  • nen kirjoitti:

    Kuinka saa yhteyden ihmisiin jotka lähtisivät mukaan. Tällä hetkellä neljä nimeä alla työsopimuksia koskevissa asioissa.

    voin varmasti allekirjoittaa, ja tiedän muutaman muunkin jotka voi kirjottaa....

    Äänestä

  • noona_84 kirjoitti:

    voin varmasti allekirjoittaa, ja tiedän muutaman muunkin jotka voi kirjottaa....

    Eksyin tänne sivustolla jotenkin vahingossa, kun halusin löytää tietoa kyseisestä yrityksestä.Ylihuomenna olisi ollut työhaastattelu mutta näiden juttujen perusteella en voinut muuta kuin perua sen. Opiskelu aikana meidän yritystalouden opettaja varoitti oppilaita tästä kyseisestä yrityksestä, olin sattunut melkein unohtamaan sen. Kiitos

    Äänestä

  • Sinisilmäinen tyttö kirjoitti:

    Eksyin tänne sivustolla jotenkin vahingossa, kun halusin löytää tietoa kyseisestä yrityksestä.Ylihuomenna olisi ollut työhaastattelu mutta näiden juttujen perusteella en voinut muuta kuin perua sen. Opiskelu aikana meidän yritystalouden opettaja varoitti oppilaita tästä kyseisestä yrityksestä, olin sattunut melkein unohtamaan sen. Kiitos

    Olen vielä toistaiseksi kyseisessä firmassa töissä. Työntekijöiden oikeuksia riistetään törkeästi, tj on ilkein ja vastenmielisin ihminen ketä olen koskaan tavannut, täysi psykopaatti! "Sinisilmäinen tyttö" TEIT TÄYSIN OIKEAN RATKAISUN!!!

    Äänestä

  • tarjoaako se edelleen kaikille määräaikaisia sopimuksia? ilman koeaikaa, jolloin joudut 'maksamaan' että pääset sieltä pois?

    useimmille valkenee parissa viikossa, että paskaan paikkaan tuli mentyä, mutta kun on se määräaikainen sopimus...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nenoselle terveisiä kirjoitti:

PERÄSTÄ KUULUU!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu