Kiitos jokaisesta kauniista, lämpimästä hymystä joka päiviäni on piristänyt. Kiitos jokaisesta hellästä suukosta, jonka olen saanut. Kiitos jokaisesta sekunnista, jonka olen saanut viettää minulle rakkaan ihmisen kanssa. Lämmin kiitos kaikille naisille. Olette parasta mitä maa päällään kantaa.:)
Kiitos
Antero
8391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tämän täytyy olla huonoa pilaa ;)
Sellasta se elämä on! Joitain onnistaa ja toisia taas harmittaa.....
Eihän suakaan nyppis toi asia, ellet säkin rakastaisi ja ihailisi ylivoimasia naisia!
...että kuinkas nyt naiset kiitostakin saavat tällä palstalla! Ennenkuulumatonta. Olen siis nainen.
Mukava nähdä tällä palstalla edes yksi positiivinen kirjoitus naisista..:)
:)
Olen varsin uusi täällä, enkä ole täysin perillä keskustelujen periaatteista. Sen olen kuitenkin lukiessani huomannut, että puolet viesteistä keskittyy vitun ja perkeleen avulla selvittämään miten kauheita ja monimutkaisia olentoja naiset ovat. En voi sanoa, etten koskaan olisi hankalaan naiseen törmännyt, mutta aina asiat on puhumalla selvinneet. Oot varmaan pyöriny täällä hiukan pidempään. Onko se aina tämmöstä tolkutonta noitumista ja mollaamista ilman sen kummempia perusteluja?
Sellaistahan se. Onneksi täällä on myös ihan asiallisia ja kirjoitustaitoisia keskustelijoita. Nuo yhden sanan lauseita taitavat voikin jättää omaan arvoonsa.
Tämä naisen logiikka palsta kyllä tuntui heti muovautuvan sovinistipalstaksi (enkä nyt tarkoita sovinistilla isänmaallista, vaikka se sanan oikea merkitys onkin :)) kuten tuolla alempana jo todettiinkin.
Tylsäähän se olisi, jos miehet ja naiset olisivat samanlaisia ;) Ja yhteiselo sujuu, kun haluaa..
Mukavia keskusteluja!
Olisipa samanlaisin ajattelevia miehiä enemmän kuin Sinä olet.
Sanat ovat kuin balsamia useinkin raadollisessa elämässä, missä itse kukin joudumme olemaan.
Sanasi kantavat, ainakin itseäni ensi viikon puolelle.
Kiitos myös itsellesi sanoistasi, et voi olla tunteeton.....
Lämmin ja ajatuksellinen kiitos Sinulle;)