Miten te nuoremmat naiset näette tälläisen 45v. miehen.
Onko sellainen jo liian vanha vai olisiko mahdollisuuksia muutoin kuin unelmissa rakastua?
Kun aika mataa,aivot pelaa sitä samaa peliä kuin aina ennenkin,kroppa vaan vanhenee..
En tarkoita ettäkö olisin nuorempaan vaihtamassa tai edes haluamassa vaihtaa,asia vaan on alkanut kiinnostaa noin teoreettisesti.
Olen ollut huomaavinani joskus nuorempien naisten flirttailevan kanssani,olen ollut kuin jääpatsas koska en oikein ole tiennyt ovatko he ylitse ystävällisiä vain onko kyseessä kevyt flirttailu.
Olen aina poistunut tilanteesa hyvin ilon sekaisin mielin ja naisen olemus on syöpynyt hetkiksi ajatuksiini,olisipa vielä nuori.
Olisi vaan hauska tietää ...
Tiedän kyllä että on naisia jotka ovat aviossa huomattavasti paljon vanhemman miehen kanssa mutta ovatko he poikkeuksia??
Onko sellainen jo liian vanha vai olisiko mahdollisuuksia muutoin kuin unelmissa rakastua?
Kun aika mataa,aivot pelaa sitä samaa peliä kuin aina ennenkin,kroppa vaan vanhenee..
En tarkoita ettäkö olisin nuorempaan vaihtamassa tai edes haluamassa vaihtaa,asia vaan on alkanut kiinnostaa noin teoreettisesti.
Olen ollut huomaavinani joskus nuorempien naisten flirttailevan kanssani,olen ollut kuin jääpatsas koska en oikein ole tiennyt ovatko he ylitse ystävällisiä vain onko kyseessä kevyt flirttailu.
Olen aina poistunut tilanteesa hyvin ilon sekaisin mielin ja naisen olemus on syöpynyt hetkiksi ajatuksiini,olisipa vielä nuori.
Olisi vaan hauska tietää ...
Tiedän kyllä että on naisia jotka ovat aviossa huomattavasti paljon vanhemman miehen kanssa mutta ovatko he poikkeuksia??
Vastaukset 31
Vanhimmat
Ainahan nuoret naiset ovat kiinnostuneita sopivasti vanhemmista miehistä:-)Vanhemmissa miehissä vaan on sitä jotain, charmikkuutta ja elämänkokemusta. Eivät enää ota itseään niin tosissaan kuin nuoret kukonpojat. Löytyy jo syvempää ymmärrystä elämästä.
Itselläni ainakin harmaaohimoinen gentleman saa aina polvet veteläksi...
"Eivät enää ota itseään niin tosissaan kuin nuoret kukonpojat"
No eihän tässä voi itseäänkään enää tosissaan ottaa :)). En usko itseänikään enää :)
No ei kyllä itseäni kiehtoisi...mutta varmasti löytyy sellaisia, joita kiinnostaisikin tai ainakin ovat avoimia sellaiselle mahdollisuudelle.
34-vuotias ja kropaltani varsin timmissä kunnossa, eikä kasvoissakaan ole moittimista. Luonteeltani olen ihan tyypillisen rauhallinen, puhelias ja keskustelutaitoakin löytyy. Eli ihan verrattain tavallinen suomalainen mies, korostamatta mitään sen erityisemmin.
Niin se vain on, että minä tutustun todella helposti n. 20-25 vuotiaisiin naisiin. Kiinnostus ei aina ole molemminpuolista, mikä on luonnollista, mutta hyvin monesti nuoremmat naiset osoittavat jopa "agressiivisesti" kiinnostuksena ja ehdotuksia yhteisistä hetkistäkin tulee varsin mukavasti.
Toiset kiinnostuvat vähän vanhemmista ja toiset ei, eikä siinä ole kyse mistään henkilökohtaisesta erityisominaisuudesta. Uskon, että kontaktiin pääseminen on kiinni oikeastaan täysin siitä, että uskaltaa ja kykenee juttelemaan ihan normaalisti naisten kanssa.
minä olen nuorempana seurustellut itseäni 17 vuotta vanhemman miehen kanssa. Ihan kokemisen arvoista, mutta elämä vaan repi eri suuntiin. Ikäerollakin oli tekemistä eron kanssa, mutta sovussa erottiin ja vieläkin välillä pidämme yhteyttä, vaikka molemmat tahoillamme olemme löytäneet onnemme.
Itse olen aina ollut kiinnostuneempi itseäni vanhemmista miehistä. Nykyinen kumppanini on seitsemän vuotta vanhempi.
Sanoisin, että jos ajattelee vakavaa suhdetta, niin ei kyllä ainakaan mua voisi vähempää kiinnostaa tuon ikäinen mies. En halua edes ajatella millaista olisi, kun itse olisin nelikymppinen ja mies sitten 65-vuotias. 30-vuotias nainen on sitten ihan eriasia. Siinä tapauksessa sitä ikäeroa ei niin älyttömän paljon ole.
Minä näen vanhan, lismaisen ukon. Näen sen opettajan, joka kiusasi minua puoli vuotta inhottavalla lässytyksellä ja tuijotteli silmät selällään kuin koiranpentu - oli siinä kestämistä, en tahtonut kesken vuotta pistää kursseja poikkikaan. Tunnille menin aina peläten, että katsotaan vaikka, kohta tuo käy käsiksi, tuo niljake! Kaikenmaailman lappusia se laittoi, en vastannut yhteekään - paitsi viimeiseen, jossa sanoin että sori. Mene vaimosi kanssa parisuhdeterapiaan, minua ei voisi vähemmän kiinnostaa!
On sinulla jotain häikkää korviesi välissä, jos luulet parikymppisten tyttöjen sinusta kiinnostuvan. Parikymppiset tytöt hymyilevät sinulle, kuten hymyillään tädeille ja sedille! He ovat vain ystävällisiä, koska uskaltavat olla ystävällisiä. Ei tarvitse ajatella, että jos minä tervehdin tuota setää, ei tuo sentään ole heti puhelinnumeroa kinuamassa, se on sentään SETÄikäinen ihminen, yhtä vanha, kun on isä!
Väärin!
Ei ole setää, jota saisi tervehtiä. Viisikymppisen miehen paisunut ego kääntää sanan "Hei" sanaketjuksi:
"Hei-sinä-komea-uros! Tämä-tyttäresi-ikäinen-nainen-tässä-on-sinusta-kiinnostunut-seksuaalisessa-mielessä! Sinä-se-olet-aivan-jumalattoman-kova-jätkä!"
Kyllä säkin itsees täynnä oleva kusiaivo vielä rupsahdat ja toivot, että olisit nuorena ollut inhimillisempi ja ymmärtäväisempi vanhempia herrasmiehiä kohtaan. Ole onnellinen, että joku setä on idioottivitustas kiinnostunut, ihmisenähän sä olet niin ruma, ettei ketään kiinnosta muu kuin jalkovälisi menuu.
Vierelläni on mies, joka rakastaa minua ja on minun ikäiseni. Yhdessä on taivallettu reipas kahdeksan vuotta, onnellisia ollaan :) Jos miestäni minussa kiehtoo vain minun jalkovälini menuu, niin kyllä minulla sitten mahtaakin olla aivan maanmainio jalkoväli!
:D
Sekö tekee naisesta kusiaivon ja idioottivitun, ettei levitä haarojansa kaikille vanhoille ukoille, joita sattuisi kiinnostamaan?
Voi kuule!
Jos nainen ei makaa kanssasi, se johtuu siitä, että sinä et ole naisen mielestä lysti. Vanhat ukot ja teini-ikäisiä hyväksikäyttävät peräkammarinpojat harvemmin ovat lystejä. Naiset valitsevat mieluummin toisenlaisia miehiä, sellaisia, joilla on tasapainoinen itsetunne ja kyky toisen ihmisen kunnioittamiseen.
Niin yksinkertaista se on.
Aloita ihan vaan vaikka käytöstavoista. Sinä et juurikaan puhuttele kunniallisia vaimoihmisiä, kuin herrasmies. Ehkä silloin, kun alat käyttäytymään kuin herrasmies, alkavat naisetkin olemaan sinua kohtaan "inhimillisempiä ja ymmärtäväisempiä".
Onnea opintielle!
Et muuten ole suuren yleisön ja sheriffinkään mielestä lysti ...
:D
Vaiken kylläkään noin kärkkäästi, itsekin olen parikymppinen eikä noin paljon vanhemmat kiinnosta.... Mutta turha tuohon kirjoittajaan on purkaa omia traumoja. Ei hän mielestäni itseriittoinen ollut tai muuta vastaavaa, kysyi vain, että miten on.
Hehkeä kolmekymppinen ystäväni seurustelee itseään melkein 15v vanhemman miehen kanssa. Jos on komea ja huoliteltu nelikymppinen, niin ei pieni flirtti haitaksi ole. Riippuu tapauksesta johtaisko enempään.
Parikymppisenä nelikymppiset olivat armotta papparaisia. Olihan ne silloin oman isän ikäisiä! Kolmikymppisetkin tuntui aika vanhoilta...
Mulle on aivan sama minkä ikäinen mies on, kunhan ajatusmaailmat osuvat jotakuinkin yksiin, miehessä on särmää, tyyliä ja seksiä ja mies löytää musta vastaavat hyvät ominaisuudet.
Miehen täytyy olla avoin uusille asioille. Liian usein miehet (ja naiset!) jämähtävät aikuistuttuaan (keski-ikäistyttyään) johonkin tiettyyn ajatusmaailmaan; uusia juttuja ja ajatuksia pelätään. Mutta, seksuaalinen, särmä, suvaitsevainen nelivitonenkin voisi olla o.k. En tosin muista koskaan vielä törmänneeni yli 40-v mieheen, joka täyttäisi nämä kriteerit.
toisilleen. Ei se tarkoita mitään sen kummempaa, kun että piristetään omaa ja toisten päivää. Normaalia ihmisten välistä kanssakäymistä päivittäin. Minä juttelen ja flirttailen kaikille 0-100 vuotiaille uroksille ja naaraille, enkä todellakaan tarkoita sillä mitään seksuaalista. Ihmiset ovat ystäviäni
tai jopa 25 vuotta vanhempi nainen? Mieti sitten, miksi meiltä ei oikein isommin löydy herutusta yhtälailla vanhemmille miehille, kun suht. omanikäistäkin on tarjolla.
Flirttiä silti peliin, se piristää kovasti päivää!
En todella tarkoittanut että haluasin tietää kenenkään opiskelija naisen jalkojenväli menuun!!
Enkä ole etsimässä ketään,minulla on toimiva suhde.
Asia kiinnosti minua aivan muussa merkityksessä,ymmärrän hyvin että minulle on suotu vaan ystävällistä käytöstä viattomassa mielessä.
Sainkin jo vastauksia kiitos siitä,eli tälläinen tahmainen vanha ukko ällöttää nuorempia naisia,ja en todellakaan tarkoittanut 21vuotiaita vaan 21-30 vuotiaita,eihän tälläinen vanha ukko enää osaa arvioida naisten ikää ulkoapäin kun kaikki näyttävät niin nuorelta minun silmissäni.
Sorry jos aiheutin pahaa oloa kysymykselläni osalle vastaajista,mutta ne nuoret minulle vihastuneet muistakaa että aika kulkee myös teidän mittarissa ja tekin olette myös 40vuotiaita joskus,silloin varmaan ymmärrätte mitä kysymykselläni tarkoitin,en siis pahaa vaan halusin avartaa omaa katselukantaani..
Tiedänpähän nyt suhtautua samalla tavalla kuin aiemminkin kun nuori nainen rupeaa juttelemaan muustakin kuin asiasta kujeilu mielessä,hän siis vastauksienne perusteella ajattelee minua ällönä kapisena menuu ukkona.
Olen nuorempana,vielä 37vuotiaana ollut nuorempien naisten mieleen,mutta viisi ´vuotta on tehnyt tehtävänsä.
Kiitos ja ANTEEKSI.
Ps.
eikä vielä ole harmaata hiuksissa ja oli rautaa.
ex.model
Hyvä, että meni pointti perille!
Näköjään ukoille riittää se, että on hentonen, vähän nuoremman näköinen nainen, ei edes kaunis, vaan lähinnä söötti - niin sille saa kadulla huudella mitään vaan, saa kapakissa käydä käsiksi ja työharjoittelupaikallakin, kesätyössä. Ja opiskelupaikalla, ammattikorkeassa, laittaa kaikenmaailman lippusia ja lappusia, kytätä käytävillä!
Ei tarvitse olla, kuin sen näköinen, että tuota saa kiusata ihan miten sattuu, tuskin pistää vastaan. Ja niin - sanoa ystävällisesti "hei".
"Miten te nuoremmat naiset näette tälläisen 45v. miehen.
Onko sellainen jo liian vanha vai olisiko mahdollisuuksia muutoin kuin unelmissa rakastua?
Kun aika mataa,aivot pelaa sitä samaa peliä kuin aina ennenkin,kroppa vaan vanhenee..
En tarkoita ettäkö olisin nuorempaan vaihtamassa tai edes haluamassa vaihtaa,asia vaan on alkanut kiinnostaa noin teoreettisesti.
Olen ollut huomaavinani joskus nuorempien naisten flirttailevan kanssani,olen ollut kuin jääpatsas koska en oikein ole tiennyt ovatko he ylitse ystävällisiä vain onko kyseessä kevyt flirttailu.
Olen aina poistunut tilanteesa hyvin ilon sekaisin mielin ja naisen olemus on syöpynyt hetkiksi ajatuksiini,olisipa vielä nuori.
Olisi vaan hauska tietää ..."
Eipä minusta kuulosta siltä, että asia olisi sinua kiinnostanut missään muussa mielessä, kuin siinä itsessään!
Kysyit, että miten nuoret naiset näkevät kaltaisesi 45 -vuotiaan miehen ja minä vastasin rehellisesti, miltä minusta tuntuu joutua senikäisen romanttisen huomion kohteeksi. Viestiin vastasi myös hyvin töykeästi ja epäasiallisesti joku saatanan pedofiili Stadista, jolle tuo jalkoväliviesti oli tarkoitettu - katso vaikka tuosta, otsikolla "älä kirjoita mulle enää saasta" - ellet sitten ole yksi ja sama henkilö.
Ja sitten sitä itkustetaan ja pyydellään anteeksi. Ihme touhua aikuiselta mieheltä.
Vielä kerran:
Se, että sinulle on nuoret naiset ystävällisiä, johtuu siitä, että sinä olet KIVA SETÄ.
Tyydy sinä olemaan KIVA SETÄ, niitä kun on harvemmassa. Oikeasti.
Ja tiedoksi sinulle:
kun olen 40, minusta olisi mukavaa olla KIVA TÄTI. Ei mitään muuta. Opettajaksi valmistun itsekin.
Alkuperäisen kirjoittajan kysymys oli asiallisesti esitetty. Ihmettelen syvästi paria agressiivista vastausta?!
Olen itse 45-v nainen ja sanoisimpa että ikäisilläni miehillä on huomattavasti enemmän kokemusta asiassa kuin asiassa, verratuna 20-v pojankloppeihin.
Luulenpa että seksikin sujuu vanhemman miehen kanssa paremmin,(tietävät jo miten naista käsitellään)!!!
Tosin olen itsekseni joskus miettinyt sitä, että miten vaikkapa nyt 40-v mies voisi ottaa itselleen 20-v naisen?
Miten he voivat olla henkisesti samalla aaltopituudella????
Ei mene mulle jakeluun!!!
Mikä sua rassaa,mies kysyy asiallisesti ja sä rupeet sille hyppii silmille kaiken maailman jalkojen väleistä.HALOO!
Onks sulla joku ongelma ittelläs,taidat olla sellainen maailman napa jota kukaan ei huoli ja sua v:ttaa kaikki.
Ei kaikki ajattele noin eikäs kaikki ole pedofiilejä.
Ymmärrän hyvin että asiat askarruttaa ja mikäs sen parempi paikka kysyä asiaa kun tää sektori.
Mä haluun vastata sille alkuperäiselle kysyjälle omasta puolestani niin että rakkaus ei ole aina iästä kiinni,kaksi samankaltaista voi hyvin olla kiinnostuneita toisistaan ja vaikkapa rakastua toisiinsa jos se tuntuu molemmista hyvältä..
Olen tavannut hyvinkin komeita ja nuorekkaita miehiä vaikka he ovatkin vanhempia kuin minä,en silti ole sänkyyn mennyt mutta oivaltanut sen ettei rakkaus katso aina ikään.
äläkä välitä tuosta opiskelija tiukka piposta.
Kuten kerroin jo, elän pitkäaikaisessa, tasapainoisessa parisuhteessa.
Sekö tekee nuoresta naisesta narsistisen maailmannavan ja tiukkapipon, että häntä inhottaa vanhempien miesten lähentely-yritykset?
Voi voi.
Taitaisi sinullekin kelvata lähentelyt, iästä viis. Jos sinua ei jaksa oma ukko kotona innostaa, senkus laihdutat muutama kymmenen kiloa niin kyllä pyörii ympärillä tahmatassuisia viisikymppisiä, eikä tarvitse turhautuneisuutta purkaa itseään nuorempiin naisiin.
Jos sua on joku äijä lähennelly, älä viittis yleistää. Eiköhän niistä viiskymppisistä miehistä valtaosa ole kuitenkin asiallisia ja ymmärrä olla lähentelemättä tyttäriensä ikäisiä muijia. Tulevaisuus vähän arveluttaa, tuleeko mustakin isona likainen viiskymppinen :)
"tasapainoisessa parisuhteessa"..tai luulet eläväsi, tuolla tyylillä ennuste ei ole kovin kaksinen.. tai sitten miehesi on tossu-taatero.
puhunut lähentelystä tässä ketjussa, kuin sinä?
Herää pikku-Liisa täällä keskutelee aikuiset ihan tavallisesta asiasta.
No, jos viisikymppistä miestä kiinnostavat parikymppiset tytöt, niin tuskin ainakaan söpöstelevän kirjeenvaihdon merkeissä. Mitä ne on ne tavalliset asiat, jotka ukkoja kiinnostaa, sen varmasti tietää jokainen keskusteleva aikuinen.
Pikku-Liisa on herännyt. Pikku-Liisa osaa käyttää asioista niiden oikeita nimiä, mikä sievisteleviltä "aikuisilta" on jäänyt oppimatta.
olet tehnyt itsestäsi narrin,nytkö yrität viimeiseen asti puolustella mielipiteitäsi..hah hah!
Edustat juuri mustavalkoista ajattelu tapaa,kun minua ei kiinnosta on se LAKI niin että muut ovat väärässä..
Jos opiskelet opettajaksi,säälin tulevaa luokkaasi.
Avarra maailman katsomustasi,ihmisiä me kaikki olemme,niin nuoret kuin vanhatkin.
Tämä on vapaa maailma jossa saa kysyä,mikä sinä olet tuomitsemaan jonkun asiallisen kysyjän minä kuvaa..
Taidat olla seinä ruusu,mutta onneksi sentään nuori vielä..mutta sekään ei pelasta kun ajatus maailmasi on perseestä.
Jos sulla on ukko,ihmettelen...varmaan sinun menuusi on hänelle mieluista..yököttää,yäk.
Ja sille herras miehelle joka alunperin esitti kysymyksen,kaikki voi olla mahdollista..
Hauska huomata että muitakin ärsyttää tuo opiskelija ope..
Mulle tuli siitä mieleen, kauan sitten Kreikassa lomaillessani tapasin sellaisen naisen joka oli varmaan koulukiusattu tapaus..,kuiteski jouduin samaan ruokailu seurueeseen hänen viereensä..ouzoa maisteltuaan tuo nainen piti hirveää moraali saarnaa kuinka syntisiä ja paskoja ovat ulkomaalaiset miehet,ja kuinka häntä oksettaa suomalaiset naiset jotka juoksevat heidän perässään..
Nainen sai kaikki hieman pahoin vointiseksi mielipiteillään..
Mutta samana iltana kyseisen hotellin kokki,joka oli kuulema kova naisten mies ja pitämään lystiä hotellissa majoittuneiden naisten kanssa,sellaisia parin viikon romansseja ..
Tämä samainen nainen tuli rantakadulla tuon kokin kanssa käsi kädessä vastaan,ja kokki viettikin yönsä naisen huoneessa..
Nainen oli häpeissään aamulla kun kaikki tiesi asiasta aamupala pöydässä..,vihjailut hän kiisti täysin,vaikka kaikki tiesi kuitenkin miten asiat oli..
Tuli vaan mieleen että kun ei käy flaksi,niin ollaan niin moralistejä..,mutta mieli vaihtuu kuin tuuliviiri jos omalle kohdalle osuu ..
Narrin tekee itsestään sellainen vanha ukko, joka rupeaa liian nuoria vikittelemään. Sellaista ei ota tosissaan kukaan - ei nuoret, eikä vanhat.
Kylläpä näyttää vanhempaa väkeä harmittavan, kun joku kerrankin sanoo heille suoraan, miten asiat ovat. Sellaista saa solvata ihan, miten sattuu, kun kehtaa puhua asioista asioiden oikeilla nimillä. Onhan se ahdistava ajatus, ettei ole enää nuoruuden kukkeudessaan, mutta sitä on elämä ja siihen pitää nöyrtyä - kun joku siitä muistuttaa, niin lyttyyn lyökää se!
En ole seinäruusu. Kuten jo totesin, olen uskollinen vaimo ja parisuhde on kunnossa.
En edelleenkään ymmärrä, millä tapaa nuoren naisen ajatusmaailma on perseestä, jos tämä kokee inhottavaksi vanhempien ukkojen lähentelyt ja vihjailut. Hyi helvetti!
Tarkennus.
Ymmärtääkseni joku mies kysyi teoreettisesti koska asia häntä kiinnosti aivan väärinkäsitysten välttämiseksi.
Voiko nuorempi 21-30vuotias nuori nainen flirttailla tai vaikkapa rakastua vanhempaan mieheen!!
Hän kysyi juuri siksi koska EI OLLUT ISKEMÄSSÄ tai FLIRTTAILEMASSA itse kenellekkään,vaan oli huomaavinaan sellaista naisten puolelta.
HÄN OLI IHAN VILPITTÖMÄSTI ASIAA KYSYMÄSSÄ,EI AIKOMUKSENAAN TEHDÄ MITÄÄN,vaan vanhempana miehenä asia kiinnosti muutoin.
Kysymyksessä on suuri ero.
Ja vastauksesi ja käytöksesi oli halpamainen ,syyllistävä jopa törkeä!!
MENE ITSEESI!
Se, että nuori nainen tervehtii iloisesti esim. opettajaansa, ei ole sitä, että tämä FLIRTTAILISI.
Ukoilla on taipumus tulkita kaikenlainen ystävällisyys flirtiksi. Kun pitää sitä egoa pönkittää niin piruntavalla.
Oletko sä tosiaan noin outo .....
Eihän kysyjä tarkoittanut flirttiä tuossa mielessä lainkaan,vaan että oli epätietoinen siitä olisiko se vaan ystävällisyyttä vai voisiko se olla flirttiäkin näin vanhalle.
Sitä hän juuri halusi tietää.
Tunnut olevan juuri sellainen ihminen joka kääntää asiat tahtomallaan tavalla jotta pääsee mieli puuhansa ,MUITA ARVOSTELEMAAN!!
ET VOI OLLA NOIN TYHMÄ,sori nyt vaan mut raivostuttaa käytöksesi.
Ja mikä ihmeen opettaja,mistä sinä perhana tiedät että se mies on ope!!!
Ja tuskin kysyjä tarkoitti tervehtimistä,eikä varmaan kysynyt pönkittääkseen egoaankaan.
huh huh.
en lue enää yhtään kommentteja jos on opiskelija nainen nimimerkkinä..hu huh,mitkä ajatelmat..
Säälin ukkoasi.
ps.
ei millään pahalla.
En väitä, että alkuperäinen olisi ammatiltaan opettaja. Sinä et varmaan lukenut ajatuksen kanssa kommenttejani?
Minua on opiskelupaikassani häirinnyt samanikäinen, minuun jollaintapaa "ihastunut" opettaja, jonka mielenkiinto oli minulle vastenmielistä ja häiritsi opiskelurauhaani.
Reaktionne on kyllä hassu!
:D
Jos teillä EI olisi jotain ongelmia oman harvenevan päälakenne kanssa, tuskin jaksaisitte vetää hernettä nenuun siitä, että nuori nainen kokee vanhojen ukkojen lähentymisyritykset inhottavina.
Paitsi sinulla tuskin on vielä iänmyötä kaljuuntuvaa pääkoppaa, sillä tavastasi käyttää välimerkkejä päättelisin sinun olevan korkeintaan lukion ensimmäisellä luokalla.
Ymmärrän hyvin, että säälit ukkoani, jolla on sanavalmis vaimo. Vaan ilkeä olen vain niille, jotka ovat ilkeyteni ansainneet. Säästä säälisi nuoria tyttöjä vilkuilevien viisikymppisten ukkojen vaimoille ja lapsille. On nimittäin ilkeätä olla epäuskollinen omalle perheelleen.
En minäkään millään pahalla :D
Ja jos kirjoitukseni aiheuttavat sinulle henkistä ahdistusta, on aivan fiksua jättää ne lukematta. Sama pätee elokuviin, kirjallisuuteen ja muuhun viihteeseen, josta tulee sinulle paha mieli.