vastauksia

siis mikä on homman nimi kun txt-viestiin vastataan seuraavana päivänä tai vasta parin päivän päästä tai ei ollenkaan...höh
ihmettelen vaan...kiireeseen vedotaan....itse vastaan kiireenkin keskellä,eihän yksi viesti paljon aikaa vie...
5688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kiire tai kännykkä ei ole mukana ja kaveri on jossain. Loput syyt ovatkin sitten epämiellyttävämpiä. Kaveri ei joko ole kiinnostunut tai sitten hän on kuullut jostain, että vaikeasti tavoiteltavuus tai muut teinejen pelit ovat muotia.

Äänestä

saattaa jäädä siksi et ajan autolla paljon. Tekstareita ei voi kirjoittaa edes valoissa seistessä, ja töissä sisällä ei "saa", kun joku kyylää et joka minuutti on tehollista työaikaa.
Kotiin tultua kun oon vähän levänny ja syöny oon saattanu unohtaa asian.

Joskus taas tekstarissa tulee semmonen kysymys johon en voi heti vastata, vaatii esim kolmannen henkilön tavoittamista. Itsestäni tuntuvat hölmöiltä tekstarit, joissa sanotaan vaan ok, jos en ole pyytänyt vastausta tai kysynyt mitään, tai joissa vastataan etten nyt tiedä. No milloin tiedät? En tiedä...

Ja mä olen aika hidas kirjoitttamaan tekstareita.

Äänestä
  • Kotiin tultua kun oon vähän levänny ja syöny oon saattanu unohtaa asian."

    no tietysti unohdat jos et välitä siitä persoonasta aidosti.

    jos olet oikeasti ihastunut niin kyllä mies VASTAA. jos ei heti mutta, SAMANA PäIVäNä kyllä!

    Äänestä

  • oikeasti ihastunut ei anna ... kirjoitti:

    Kotiin tultua kun oon vähän levänny ja syöny oon saattanu unohtaa asian."

    no tietysti unohdat jos et välitä siitä persoonasta aidosti.

    jos olet oikeasti ihastunut niin kyllä mies VASTAA. jos ei heti mutta, SAMANA PäIVäNä kyllä!

    et jos on todella ihastunut niin ei kyl unohda
    ja haluaa sitäpaitsi itsekin viestittää oma-aloitteisesti..

    Äänestä

  • minäkin olen mieltä kirjoitti:

    et jos on todella ihastunut niin ei kyl unohda
    ja haluaa sitäpaitsi itsekin viestittää oma-aloitteisesti..

    oishan se ihan kohteliasta vastata. Ite laitoin neutraalin nimipäivä onnittelun ihastukselleni ja ei minkäänlaista reaktiota!!!
    Aikaisemmin kuitenkin vastasi tanssi reissun jälkeiseen viestiin!!
    Kiva katsoa kun seuraavan kerran satutaan samaan tanssipaikkaan, niin miten hän käyttäytyy kun näkee minut!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

siis mikä on homman nimi kun txt-viestiin vastataan seuraavana päivänä tai vasta parin päivän päästä tai ei ollenkaan...höh
ihmettelen vaan...kiireeseen vedotaan....itse vastaan kiireenkin keskellä,eihän yksi viesti paljon aikaa vie...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu