Tuli tuosta yhdestä pilailu-tekstistä mieleen, että mitä jos saisitte tietää, että miehellänne olisikin toisen naisen sijaan toinen tyttö? Siis 16-18-vuotias tai sinnepäin. Ehkä nuorempikin tai vanhempikin, mutta ikäero olisi aika suuri ja tyttö olisi siis enemmänkin teini kuin aikuinen.Miten suhtautuisitte nuoreen? Entä miten mieheenne/vaimoonne?
Petetyt mitä tekisitte?
.....
3659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tai pikkupoika niin se on morjens ja sitten vaan surutyön jälkeen uutta hakemaan...
huolissani tytöstä kuin vihainen miehelleni. Jos lähes tai yli 30 vuotias mies harrastaa seksiä hädin tuskin 16-17-vuotiaan tytön kanssa, jonka kuuluisi opetella seksuaalisuuttaan jonkun oman tasoisensa kanssa (tai ehkä vasta tutustua juttelemalla ja halimalla), pitäisin miehen käytöstä lapsen hyväksikäyttönä!
Vaikka kuinka suojaikäraja on 16, niin olen silti mieltä ettei 16-vuotias voi vielä tietää mitä tekee. Hänellä saattaa olla huonot välit isään, joku isäongelma, tai kaipaisi ihan vaan hyvänä pitoa, mutta koska ei sitä saa niin korvaa sen seksillä.. Mielestäni se on nuoren tytön hyväksikäyttöä. :(
Olisin tottakai järkyttynyt miehen pettämisestä, mutta jos osapuoli olisi edes aikuinen nainen, mies olisi vain kusipää, mutta osapuolen ollessa vain tyttö.. :( Puhdasta hyväksikäyttöä, oli tyttö miten tahansa suostuvainen. Kuvottavaa.
ole hyväksikäyttöä. Kyllä nuorella on jo melko varhaisessa vaiheessa järki päässä (ainakin itselläni, tuttavillani ja tuttavien lapsilla on ollut).
Itselläni on nuori mies "poikakaverina". Hän oli tutustuessamme 17-vuotias. Välillämme on kaikkea muuta paitsi seksiä, mutta kumpainenkaan ei liioin suhteesta kerro kenellekään. Suurin osa hänen kavereistaan "ei kuitenkaan ymmärtäisi"; eivätkä kaikki minunkaan. Epäilen asian olevan samoin, jos on kyse nuoresta naisesta ja vanhemmasta miehestä.