Menen miesystäväni kanssa viikonloppuna hänen vanhempiensa luokse ekaa kertaa ja vieläpä yökylään.
En tiedä miten viikonlopusta selviän?! Olen hieman hiljainen ja ujo, niin minusta voi helposti saada väärän kuvan ensinäkemällä. Miehellä on kumminkin pitkä suhde takana (erosta kyllä jo useita vuosia) ja pelottaa miten he ottavat uuden miniäehdokkaan vastaaan!? Mietin, että miten ihmeessä pitäisi "toimia" siellä?!
En tiedä miten viikonlopusta selviän?! Olen hieman hiljainen ja ujo, niin minusta voi helposti saada väärän kuvan ensinäkemällä. Miehellä on kumminkin pitkä suhde takana (erosta kyllä jo useita vuosia) ja pelottaa miten he ottavat uuden miniäehdokkaan vastaaan!? Mietin, että miten ihmeessä pitäisi "toimia" siellä?!
Vastaukset 6
Vanhimmat
On hyvin mahdollista, että miesystäväsi vanhemmat jännittävät samalla tavalla kuin sinäkin. Ihmisiä hekin ovat, eivät sen kummempia.
Ole vain oma itsesi. Jos he tykkäävät sinusta, hyvä niin. Jos eivät tykkää, niin ei maailma siihen kaadu. Siitä miehestähän sinä olet kiinnostunut etkä hänen vanhemmistaan.
Itsestään selvää on, että kannattaa säilyttää peruskohteliaisuus ainakin siihen saakka, kun tutustut heihin paremmin. Muuten ei kannata jännittää.
Juu, en ole hänen vanhemmistaan kiinnostunut.. =)
Täytyy vaan koittaa olla oma itsensä ja yrittää saada puhuttua jotain..
Toivottavasti siitä on apua, kun huomaavat kuinka onnelliseksi ja rakastuneeksi olen heidän "poikansa" saanut!
Vie jotain henkilökohtaista tuliaisiksi. Ruukkukukka tai leipaise viemisiksi jokin oikein hyvä piirakka.
Bruno
Toi kukka oli kyllä hyvä idea!!
Taidan sellaisen viedä. Niin jännittyneenä ollut, että en ole huomannut ajatella veisikö sinne jotain vai ei..
Unohdin omasta vastauksestani kukan, mutta selitän unohtamiseni sillä, että olen junttimies. Ehdottomasti kannattaa miesystävän äidille viedä jotain pientä tuliaisina. Yritä onkia miesystävältäsi vinkkejä.
Heh.. =)
En taida ekalla kerralla uskaltaa viedä kuin sen kukan. Kun ei tiedä miltä siellä näyttää. Ja ettei uus anoppi joudu heti ihmettelee, et kui se nyt "tommosen" toi.. :) Se kukka sitten kuolee kumminkin ennemmin tai myöhemmin ja onneks lähes kaikki naiset pitävät kukista!