Hei. Kysyisin mielipidettä, jos ja mitä hankkisin ja istuttaisin metsästäjä miehelleni jonkun puun synttäri lahjaksi pihallemme. Hänelle metsä on hyvin rakas. Mietin, onko "typerää" ostaa lahjaksi puun, joka symboloi rakkauttamme? Jos tää on teistä hyvä idea, niin mikä puu se voisi olla? -Kiitos!
Miehelleni
syntymäpäivälahjaksi?
4981
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tykkää,=)..eikös tammi ois hyvä,tammihan on pitkäikäinen puu ja se voisi kuvastaa sitä että teidän suhteenne elää ja voi hyvin elämänne loppuun asti..=)..varmaa höhläidids mut sanoin kuitenki..=)
Ei ole ollenkaan typerää ostaa pihaan puu lahjaksi, puun istuttamisellahan on iät ajat symboloitu monia asioita. Kerrassaan ihana lahjaidea, varsinkin kun on kyseessä luonnon lähellä viihtyvä ihminen. Voisikohan se puu olla jokin mänty tai miksei tammikin..
MUSTA PUU ON HYVÄ IDEA!! MITEN OIS LUUMUPUU NI VOISITTE YHDESSÄ HERKUTELLA OMAN PUUN ANTIMILLA!!
Mummoni on istuttanut riviin meille jokaiselle sisaruksille oman koivun. Ihana niitä on käydä katsomassa lapsuusmaisemissa.
Olisikohan jokin havupuu miehelle sopiva, pylväskataja tai saksankuusi? Eipähän tarvitsis haravoida lehtiä, vaikka sinuahan hän voisi niitä haravoidessaan ajatella - todennäköisestii ihan hyvällä ;)