Laihdutus yksinkertaista

Rasva ja sokeri pois. Tai ainakin minimiin.
3669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sokeri pois, rasvaa sopivasti.

Äänestä
  • Rasvaa on elintarvikkeissa, kuten lihassa, makkarassa ja juustoissa. Laittakaa hieman salaatin päälle oliiviöljyä.

    Äänestä

  • sopivastiko kirjoitti:

    Rasvaa on elintarvikkeissa, kuten lihassa, makkarassa ja juustoissa. Laittakaa hieman salaatin päälle oliiviöljyä.

    Niin, vitsi onkin siinä että oppii välttämään piilorasvaa ja piilosokeria. Tai pahimmassa tapauksessa molempia samassa ruoassa (esimerkiksi munkki). Kukapa sitä mättäisi pelkkää sokeria tai rasvaa naamaansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex-läski kirjoitti:

Rasva ja sokeri pois. Tai ainakin minimiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu