Psykologinen testi

Onko kenellekään, joka on ollut Euraupairin tai jonkin muun järjestön psykologisessa testissä, käynyt niin ettei päässyt siitä läpi? ja mitenköhän moneen kysymyksistä saa sitten vastata "väärin", siis eihän kaikkien niistä vastauksista voi tarvita olla täysin sellaisia, mitä ne hakevat. Monet niistä kysymyksistähän eivät edes liittyneet au pairina olemiseen.

Mietin vain sitä, että ei olisi kivaa, jos vain tämän psykologisen testin takia ei sitten pääsisikään lähtemään.
51013
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minakin jannitin sita kirotun paperi-testia, mutta paaset siita varmasti lapi, jollet ole pedofiili, lastenhakkaaja tms. Heh, aika karskisti sanottu.. :/ mutta ala jannita liikaa sita. Ihmisia on monenlaisia. Ei kai kukaan odota etta olet Tati Moonika. Kuhan tuut vaan lasten kans jotenki juttuun. Mita paremmin, tietysti sita parempi!!

Terveisin henkilo, joka nuorempana "vihasi" lapsia ;)

Äänestä

Olen myös tehnyt tuon testin ja ei se niin kamala ole, vastaat vain rehellisesti etkä kiirehdi liikaa testin kanssa. Jos olet luonteeltasi ihan "tavallisen" ihmisen tasolla (rauhallinen, avoin, iloinen, elämänmyönteinen) niin se menee varmasti ihan hyvin.
Ja testissähän ei vääriä vastauksia ole ollenkaan.. vaan vastaukset ovat omia mielipiteitäsi itsestäsi.

Äänestä
  • Siis olen jo tehnyt tuon testin ja nyt vaan odotan, että ne kertovat pääsinkö läpi.

    Mä vain sen takia ajattelen etten mä pääsekään siitä läpi, kun sieltä toimistolta sanottiin, että jotkut eivät ole läpäisseet tätä uudenlaista psykologista testiä. Siis se oli kai ennen erilainen.

    Jotkut niistä kysymyksistähän oli tosi helppoja esim. oletko väkivaltainen suuttuessasi?
    mutta sitten siinä oli monta kysymystä esim miten käyttäytyy stressaavissa tilanteissa. Niin onkohan tällaisiin kysymyksiin joku tietty vastaus mikä pitäisi valita päästäkseen läpi?

    Äänestä

Hei te jotka olette testin tehneet niin voisitteko kertoa esimerkkejä millasia kysymyksiä siinä kysytään. Kiitos tuhannesti niille jotka jaksaa vastata!

Äänestä
  • Ainakin euraupairin testissä oli 75 kysymystä joihin oli 5 vastausvaihtoehtoa, niin että 1 oli "ei koskaan" ja 5 oli "tosi usein".
    Siinä kysyttiin juuri tuollaisia kysymyksiä mitä edellisissä viesteissä lukee.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Onko kenellekään, joka on ollut Euraupairin tai jonkin muun järjestön psykologisessa testissä, käynyt niin ettei päässyt siitä läpi? ja mitenköhän moneen kysymyksistä saa sitten vastata "väärin", siis eihän kaikkien niistä vastauksista voi tarvita olla täysin sellaisia, mitä ne hakevat. Monet niistä kysymyksistähän eivät edes liittyneet au pairina olemiseen.

Mietin vain sitä, että ei olisi kivaa, jos vain tämän psykologisen testin takia ei sitten pääsisikään lähtemään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu