Tapasin kivan tytön, on yhteistä menneisyyttä vuosien takaa. Sattumalta nähtiin. Kyselin kuulumisia ja kahville tekstiviestillä myöhemmin...vastaus oli kait kohtelias ei, eli "juuri nyt on kiire, jotenka pakko siirtää kahvi toiseen kertaan."
Eikä mulla ole tapana kysellä koskaan toiseen kertaan. Ainahan ne sitten lähtevät ketkä eivät tarpeeksi kiinnosta, ihme homma.
Eikä mulla ole tapana kysellä koskaan toiseen kertaan. Ainahan ne sitten lähtevät ketkä eivät tarpeeksi kiinnosta, ihme homma.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"juuri nyt on kiire, siirretään kahvi toiseen kertaan". Eli sillä oli kiire, kysy uudestaan joku toinen päivä.
Miksi et voi tulkita juuri kuten siinä lukee eli on kiire ja kahvit siirtyy.
Typerää tuollainen tulkitseminen, miksi selvää tekstiä pitää alkaa muuksi muutella?
Miksi et voisi kysyä toiseen kertaan? Typerää itsepäisyyttä tuokin. Mutta jos ei kiinnosta niin ei sitten, mutta älä sitten valita jos ykskaks kaduttaakin ettet kysynytkään.
että toinen tarkoittaa toista mitä toinen.
Hiiteen sellaset rivien välistä napattavat asiat.
Esim. Olin yhden tytön kanssa ulkona ja hänellä oli kauniit vihreät silmät joita ei voi mitenkään olla vastustamatta. Niin minä kerroin tästä asiasta ja nainen siihen heitti että "eikö minussa ole mitään muuta kaunista" hoh hoh
Kertoo luultavasti että hän ei ollut oma itsensä.
Minä ainakaan tiedä että rivien väli asiat tuottaisi hyvää kenellekkään.
Mun mielestä voit kysyä toisen kerran, tai sopia, että ehdota sä sopivaa aikaa sitten kun sulle sopii.
Kyllä se on niin, että ihmisellä voi olla vaan just silloin kiire, ettei ehdi. Ei se aina sitä tarkoita, ettei kiinnosta.
Itsellä oli kerran lääkäriin meno, kun tuli kahvikutsu. Sanoin sen, toinen ei uskonut, luuli että kietäännyn vain kohteliaasti, että on muuta menoa. Kävin lääkärissä ja sattumalta törmättiin uudelleen paikallisessa apteekissa. Olin siinä resepti kourassa ja se pyysi mua uudelleen kahville. Sanoin että menen kotiin lepäämään kun olen kuumeessa. Sitten se vasta tajusi, etten vain kietäytynyt kohteliaasti, vaan että tosissaan en voinut lähteä sinne kahvilaan. Nähtiin vasta 2 viikon päästä kun olin parantunut. Ilman tota törmäilyä apteekissa se olis ollu vieläkin siinä luulossa että mä vaan kieltäydyin kohteliaasti.
Jos toinen kieltäytyy kerran, se ei merkitse yhtään mitään. Vaikka ei kertoisi syytä, sekään ei kerro mitään. Syy voi olla ihan mitä tahansa, eikä siinä ole mitään kummallista. Pyydät uudelleen. Ei muuta. Tähän aikaan vuodesta voi olla vaikka pääsykokeet tulossa joihin on pakko lukea. Se merkitsee että on ihan oikeasti kiire.
Eri juttu on sitten se että pyydät useamman kerran ja silti ei onnistu. Ei kellään kaiken aikaa ole kiire, tai sitten jos on niin silloin sinä et moiseen elämään mahdu mukaan. Mutta jos kerrasta luovutat niin silloin saumasi päästä pidemmälle kenenkään naisen kanssa on aika heikot.
Kyse on aika paljon siitä MITEN SINÄ tulkitset hänen sanansa. Eri ihmiset tulkitsee samat sanat monella tapaa. Mieti miten sinun kannattaa tulkita ne sanat ja käyttäydy sen mukaan, mikäli meinaat hänet iskeä...
Jos heti näet palautteen negatiivisessa valossa kyse on sun omista tulkinnoista enemmänkin. Sillä miten hyvin sitten tunnette toisenne tämän tytön kanssa..?
Älä luovuta liian helpolla, jos olet todella kiinnostunut. Jos saat toisellakin kertaa kielteisen vastauksen, niin anna olla.
Ok, kiitos neuvoista. Kun tavattiin 2 vuotta sitten, tunsin voimakasta henkistä ja fyysistä vetoa tähän naiseen, tuli huuma ja koettiin 2 viikon hmm... voimakas suhde. Valitettavasti olin juuri eronnut tosi pitkästä suhteesta, enkä ollut ehjä ihminen, pakenin.
Aika on kuitenkin puhunut tämän naisen puolesta, ja olen huomannut että hän on sydämeni valittu. Tosin tiesin tämän jo silloin. Siksi kirjoitin tänne. En voi pyytää toista kertaa kahville, koska se olisi mielestäni juuri nyt virheliike. Uskon että jos hän ajattelee asiaa, siis ajattelee, hän palaa asiaan. Jos ei, olen itse oman epäonneni/onneni seppä, sillä hyvä suhde ja elämän naisen löytäminen ja pitäminen vaatii muutakin kuin suurta kiinnostusta.