Täällä aina silloin tällöin mainitaan hypnoosihoito, tällä kai voisi ruuan himo vähän laantua.
Voisiko joku kertoa enemmän asiasta lähinnä että tietääkö kukaan Helsingistä paikkaa missä voi tämmöisen jutun kokeillaja missäköhän hinnoissa liikutaan?
Voisiko joku kertoa enemmän asiasta lähinnä että tietääkö kukaan Helsingistä paikkaa missä voi tämmöisen jutun kokeillaja missäköhän hinnoissa liikutaan?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hae hypnologeja jostain hakupalvelujen sivuilta, vaikka googlesta.
Minä olen opetellut kevään aikana rentoutumaan cd:n avustuksella ja asettanut itselleni samalla päämääriä painonhallintaan ja laihtumiseen. En ole vielä oppinut rentoutumaan "oikein". Tarkoitukseni on syksyllä käydä muutaman kerran hypnologin luona. Rentoutustekniikka oikein tehtynä voi edesauttaa myös hypnoosihoidon onnistumista.
Kävin itse hesasta treella ja matka ei ole este, sain tuloksia jotka ovat pysyneet yli vuoden ja olen tyytyväinen.
Sain apua myös motivaatioon liikkumiseen ja muuhun.
www.henkinenvalmennus.com
on ammattilainen ravinnossa ja liikunnassakin, ja tietenkin hypnotisoinnissa.
Suosittelen lämpimästi
Mira