Miten saisi madallettua aknearpia kasvoissa? Kuorintavoiteillako vai onko muita lääkkeitä olemassa, reseptillä tai ilman?
Vastaukset 9
- tiia
Minulle on auttanut ainakin reseptillä oleva voide nimeltä avitcid. Kannattaa kysyä terv.keskuslääkäriltä jos kiinnostaa
- poitsu
Eikö se ole jotain aknelääkettä? Sekö auttaa myös arpiin. Kauanko käytit? Oliko sivuvaikutuksia, esim ihon hilseilyä, kuivumista tai punoitusta?
- Akne
poitsu kirjoitti:
Eikö se ole jotain aknelääkettä? Sekö auttaa myös arpiin. Kauanko käytit? Oliko sivuvaikutuksia, esim ihon hilseilyä, kuivumista tai punoitusta?
Avitcid on aknen hoitoaine. En muista, että olis arpiin vaikuttanut. Iho hilseli ja punoitti. Itse aikoinaan käytin illalla aknevoidetta ja aamulla normaalia kosteusvoidetta, tämä vähän tasoitti ettei iho kuivunut koppuraksi (oli helpompi meikata).
Arpiin en ole löytänyt kotihoitoa, ajan mukaan näkyvät pienentyvän.
- Mirabella
Auttaa arpiin.. itse käyttänyt raskaus-arpien häivytykseen.. vaalentaa ja madaltaa arpia.. Saat lääkäriltä reseptin koska tuote ei ole resepti vapaa.
- herete
Dermefface voide arpiin - http://tonzes.com/scarfi.htm Hyvä tuote. Toimii nopeasti ja tehokkaasti.
- jossee
Minulla tämä Avitcid voide ei poistanut kunnolla arpia mutta akne lähti kyllä, minä käytin sitä noin 3kk. sitä voidetta vaa saa lääkärin määräyksenä!!
- entinen arpinaama
Salisyylihappo vaalentaa ja madaltaa arpia. Saatavana Internetin kautta eri vahvuuksina,kannattaa aloittaa 10 % liuoksella ja sen mukaan , miten iho kestää siirtyä vahvempiin. Auringon valolta on suojauduttava näitä käytettäessä. Itselläni ovat toimineet loistavasti ja tuloksia saa lyhyessä ajassa. Googleta Salicylic acid peeling, niin löydät verkkokauppoja,joista voit tilata.
- qwmn
Mitä eroa on hedelmähapolla ja salisyylihapolla? kumpi on tehokkaampaa?
- piikumiiku
Itselläni ainakin toiminut hyvin kelo-cote niminen geeli, joka on siis tarkoitettu nimenomaan arpien vaalentamiseen/tasoittamiseen, kannattaa kokeilla!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202502Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401732Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6781137- 1081032
- 71982
- 98946
- 48895
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk86809- 94776
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33756