Tapasimme:)

Tapasimme tätä kautta vajaa vuosi sitten.Nyt olemme kihloissa ja muutimme yhteen.Löysin ihanan miehen:) Tosin oli kyllä usko loppua,kirjoittelin ja kävin treffeillä n.30 miehen kanssa ennenkuin tärppäsi.
81422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vain 30! Jotkut käy monia vuosia treffeillä, eikä löydä ketään. Onnea vaan.

Äänestä
  • Tuotanoin... miehellä menee nimenomaan monia vuosia että saa netin kautta tuon 30 treffikumppania täyteen.

    Äänestä

  • siuvstakatsoja kirjoitti:

    Tuotanoin... miehellä menee nimenomaan monia vuosia että saa netin kautta tuon 30 treffikumppania täyteen.

    Olen mies. Eikä mulla ole mennyt ku neljä kuukautta tuohon lukemaan. Eikä muuten ole kuvaa.

    Äänestä

Minä myös tapasin sen yhden ja ainoan, jota olin aina etsinyt. Täältä. Kohta 1½ vuotta sitten.

Monta katsastin ennen kuin se oikea löytyi. Mutta hei - niinhän se on tehtävä 'oikeassa' elämässäkin. Ei se ensimmäinen baarissa eteen kävelevä välttämättä ole se oikea. Samat säännöt pätee täälläkin.

Äänestä
  • puhut asiaa, näin se menee, toisilla tuurit paremmin kohdallaan toisilla ei. suotta kadehtia niitä jotka löytävät neulan heinäkasasta, se on onnittelujen arvoista!

    Äänestä

  • Sekä baarissa että netissä, kun ihmisiä tapaa niin on omat riskinsä epärehellisyydellä. Aika tarkkaan tutkin itekkin henkilöä jonka kans juttelen.

    Itse en ikinä mene baariin etsimään miesseuraa, aina vaan tanssimaan kavereiden kans. Ei vaan kännisten höpinät ja naintiehdottelut kiinnosta. Netissä ku semmonen sattuu vastaan ni soronoo vaan ja yhteys poikki. Ei tartte kuunnella :)

    Sen verran kerron vielä että kaikki poikaystäväni yhtä lukuunottamatta ovat tähän mennessä olleet nettituttavuuksia... yhteenkään petturiin/kusipäähän en vielä koskaan oo törmänny!

    Käyny kai peikkomainen flaksi... en luota helposti ni olen varovainen ja se jolla tosissaan kiinnostaa jaksaa odottaa :)

    Äänestä

suomi 24:stä löysin minäkin onneni reilun pari vuotta sitten. Nyt olemme kihloissa ja asumme saman katon alla.

Äänestä

mulla kävi samanlainen juttu ku sullekkin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä vaan kirjoitti:

Tapasimme tätä kautta vajaa vuosi sitten.Nyt olemme kihloissa ja muutimme yhteen.Löysin ihanan miehen:) Tosin oli kyllä usko loppua,kirjoittelin ja kävin treffeillä n.30 miehen kanssa ennenkuin tärppäsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu