Miksi tekstailet, morjestat ja

Mä en siis ymmärrä, kun kiinnostuin eräästä
komeasta miehestä ja lähettelin tekstiviestejä hänelle ja hän vastaili, "treffeillekin" hän suostui pariin otteeseen. Siitä ei seurannut kuitenkaan mitään.

Myöhemmin hän kuitenkin haukkui minut nykyiselle
kundilleni, käskien jättämään mut.

Nykyään hän taas morjestelee, kun kohtaamme.
Oliko hän oikeesti kiinnostunut minusta, mutta
sitten harmitti kun ei uskaltautunut sitoutua...
en tajua..
3816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä komea mies ei ollut täysin tyytyväinen ulkonäköösi/johonkin luonteen piirteesi siksi tämä ''Haluan ja en halua sitoutua''-tapaus.
Tai sitten hän halusi hidastaa hiukan , koska hänen mielestään etenit liian nopeata vauhtia.

Ja tämä nykyiselle kundillesi haukkuminen on selvää kateutta, vaikka tilanne saattaisi näyttää siltä että hän ''vain vihaisi sinua'', niin hän on vain mustasukkainen.

Minullekin on tuontyyppinen mies vastaan tullut.
Aluksi hän vain pilkkasi ja pilkkasi (kun olin vielä reeeilusti ylipainoinen). Sitten kun päätin tehdä elämääni muutoksen , laihdutin kunnolla niin johan tämä mies oli kiinni minussa kuin liimapuikko.
Ja kun sain itselleni toisen miehen , niin jo alkoi tämä pilkkaava mies mustasukkaiseksi.

Tuollaiset miehet kaipaavat asenteen muutosta!
Joko nainen kelpaa tai sitten ei ,
Joko sitoudutaan tai sitten ei.
Ei mitään siltä väliltä.

Äänestä

Et näköjään tunne/näe itseäsi.

Äänestä

Ihan selkee juttu... se on ollu koko ajan kiinnostunu susta ja on vieläki. Ehkä teidän "treffeistä" ei seurannut mitään, koska hän ei uskaltanut tehdä aloitetta..? Mutta jos se sua on "haukkunu" jolleki toiselle jätkälle, niin selvästi haluais sut vaan itselleen!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


haukut? kirjoitti:

Mä en siis ymmärrä, kun kiinnostuin eräästä
komeasta miehestä ja lähettelin tekstiviestejä hänelle ja hän vastaili, "treffeillekin" hän suostui pariin otteeseen. Siitä ei seurannut kuitenkaan mitään.

Myöhemmin hän kuitenkin haukkui minut nykyiselle
kundilleni, käskien jättämään mut.

Nykyään hän taas morjestelee, kun kohtaamme.
Oliko hän oikeesti kiinnostunut minusta, mutta
sitten harmitti kun ei uskaltautunut sitoutua...
en tajua..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu