Onko tämä todella sellainen palsta, että kolmas osapuoli ei saa onnitella toisensa täältä löytäneitä kyyhkyläisiä. Eilisen aloitukseni tarkoitus ei ollut mustamaalata ketään. Ainahan tällaiseen tarvitaan kaksi. Mielestäni en aloituksellani loukannut ko. nimimerkkejä tuskin sen enempää kuin minua on loukattu. Täälläkö varattujen temmellyksiä ei katsota pahalla, mutta jos siitä jää kiinni ja kolmas osapuoli ilmaisee tietävänsä asiasta, viestiketju poistetaan heti.
Näinkö on?
Arvaa kuka??
152885
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
mitä viestiketjua tarkoitit, ja kyllähän se pelkäksi herjaukseksi kääntyi. Eikä edes perustunut faktoihin, vilkaisin nimittäin ko. profiilia minäkin ja osoitteen ip-numerosta päätellen nikki oli tuore - ei mikään vuosia täällä "saalistanut". Näistä kirjoittajista kyseinen ketju kertoi enemmän kuin kyseisestä profiilista, ei voi kun ihmetellä motiiveja. Ei vais, mun ei kannata ees ihmetellä, jääneet mun lääketieteen opinnot niin vähäisiks...
" ja osoitteen ip-numerosta päätellen nikki oli tuore - ei mikään vuosia täällä "saalistanut""
Miten ihmeessä voit tietää toisten ip-osoitteet paitsi jos olet ns. kräkkeri jolla on käytössään kaikenlaisia keinoja vakoilla toisia? Tai sitten olet ylläpidossa hommissa? Kas kun täällä ei pysty sen paremmin katselemaan viestien lähettäjien ip-osoitteita kuin profiilienkaan ip-osoitteita. Tai jos pystyy LAILLISESTI niin kertokaa toki mullekin!
ip-numero on näkysällä...ota silmä käteen ja katso!!
Ei siihen mitään hakkerointia tarvitse.
Ehkä vain hieman atk tietoa!!
Löysin sen helposti, en kerro miten. Nyt sitten tiedänkin kuka on kuka, mutta lupaan etten paljasta ketään!
Niin se menee että nimellä tai nimimerkillä täällä ei voi alkaa perättömiä asioita levittämään. Nuo ketjut kun alkavat usein elää omaa elämäänsä, eikä ketjun aloittaja voi siihen vaikuttaa. En tunne tapausta mutta jos ketju on poistettu viestisi on todennäköisesti mennyt perille. Asiattomaksi puheenvuoron ilmoittaa yleensä se ketä asia koskee. Ehkä on parasta yrittää selvittää asia suoraan eikä yleisellä palstalla. Jos nicit ovat tiedossasi, ota yhteyttä heihin.
Toinen asia taas on tuo varattujen palstailu treffeissä, niin ikävää kuin se onkin, sekin on täysin luvallista ja palsta on myös heille tarkoitettu.
Voimia sinulle !!
Joo, mut ken leikkiin ryhtyy sen kestäköön. Jos hakee vain varattua seuraa, voi käydä näin...eikä mulla ole mitään halua selvitellä mitään, tehty mikä tehty.
Kai mullaki on silti oikeus purkaa pahaa oloa julkisesti. Onhan hekin toimineet julkisesti välittämättä minusta tai neljännestä osapuolesta.
niinkään oo että ihmisiä saa julkisesti nimeten herjata, vaikka miten paha olo ois. Sen takia asiasta on laki olemassa ja se koskee kaikkia.
Ne varsinaiset herjaukset kyllä oli ketjussa alempana, mutta sinä nimesit hekilöt. Senhän arvaa mitä seuraa kun täällä kiihkomielisten paratiisissa jonkun nikin mainitset, kai tuo oli ennakoitavissa.
Näillehän voisi ilman valvontaa altistaa kenet tahansa täysin ilman perusteitakin, jos mitään kontrollia ei olisi.
En nähnyt sitä ketjua.
Oliko kyseessä avioliitossa olevat ?
mitähän se taas kenellekkään kuuluu, jos juoruja kaipaat, osta seiska...
Et tiedä mitään yksityisyyssuojasta, jonka suomen laki turvaa. Jos oletkin tullut petetyksi se silti toimii. Tällä palstalla kaikki petetyt loukkaa yksityisyyssuojaa - annetaan nimimerkit kotipaikat ja jopa enemmänkin. Se nyt vaan on rikollista eli kriminalisoitua. Ylläpito teki ihan oikein - ei tämä voi olla mikään "haukkumispalsta" ei edes petetyille. Ne petetyt muuten yleensä syyllistyy rikokseen - ne pettäjät vaan valehtelee ja se ei ole rikos !
Elikkä jos mennään oikeuteen ne pettäjät teki pienemmän rikoksen - PETTÄMINEN SINÄNSÄ ON VÄÄRIN !
Tule vaan Sinäkin nykyaikaan !
Mä en edelleenkään ymmärrä haukkuneeni tai herjanneeni kyseisiä nikkejä. Kyllähän palstalla saa tietääkseni mainita mielipiteensä ja onko siinä jotain laitonta, jos mainitsee nimimerkin? Valista toki mua, en jaksa alkaa lukemaan lakia just nyt sen tarkemmin. Jokainen on vastuussa omista kirjoituksistaan, joten eiköhän se siitä... Toki on hienoa, et vakkaria puolustetaan "me hengessä" kaikki ovat yhtä suurta perhettä.
SINÄ OLET TEHNYT RIKOKSEN JA VARMAAN ENNENPITKÄÄ JOUDUT VASTUUSEEN - LUE SÄÄNNÖT PLEASE !
Sinunlaisia kuhisee tämä palsta.
On varmaan rankkaa ..miksi ilkeilet täällä?
Nautit varmaan pahanmielen antamisesta.
Olet vaan väärällä foorumilla.Tämä on niille jotka ovat toisensa löytäneet.
Petetyille on omansa,jos ei ole perusta.
On varmaan rankkaa ..miksi ilkeilet täällä?
Nautit varmaan pahanmielen antamisesta.