H&M Onko kokemusta?

Ajattelin, että jos laittaisi hakemuksen H&M:ään.
Olisi tosin kiva kuulla kokemuksia sieltä? Millainen palkka? Pääseekö sinne ns. kesätyöhön?
2661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hakemuksia tulee niin paljon, että sillä tavalla on *hyvin* vaikea erottua massasta. Suosittelen paikan päällä käymistä ja esim. myymälä/osastopäällikön kysymistä.

Nimim. toimi minullakin

Äänestä

Minimipalkalla saa raataa. Työolot kurjat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työnhakija kirjoitti:

Ajattelin, että jos laittaisi hakemuksen H&M:ään.
Olisi tosin kiva kuulla kokemuksia sieltä? Millainen palkka? Pääseekö sinne ns. kesätyöhön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu