Onko kenelläkään? Kannattiko ottaa?
rajaustatuointi
silmiin
102524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kantsii, eyeliner:kin pysyy paremmin! kaverilla on ja on ollu tyytyväinen! muista vaan kattoo et tekiä on ammattitaitonen!
missä paikas kaveris sen laitatti ja paljon maksoi?voidaanko rajaus tehdä mös alaluomille?
varmaan kysymyksessäsi kestopigmentointia. Se ei ole tietääkseni varsinainen tatuointi vaan lähtee muutamassa vuodessa pois. Olen itsekkin harkinnut asiaa kun en kerta ilman silmälaseja meinaa nähdä meikkiä naamaani laittaa...
Kyllä tässä on kyse ihan tatuoinnista. Mistäpä keksit,että puhutaan pigmentoinnista?
Itse teen. Kyllä kyse on pigmentoinnista, ei tatuoinnista. Ihosta ja muista tekijöistä riippuen lähtee pois 2-5 vuodessa, mutta tuo 5 on jo melkoisen harvinaista. Lähinnä aavistus jäljellä väriä. Kosmetologit tekee, ei tatuoijat.
Tiedän erään liikkeen jossa kyllä tehdään taskaamalla, jus oli juttuu lehdes kyseisestä paikasta ja hyvällä mainneella. 30 luvulta lähtien tehneet taskaamalla.( joten heidän heiniään)Tuttava oli ottanut taimaas lomamatkallaan elikkäs tehdään ympäriinsä muualla pitsi ei kovin täällä. JA kyllä ammattitaitoinen tatuoija todella hyvin tekee ne ja varmastikkin perillä työstään vähän toisella tavallakin kuten kosmetologit!
Ei ole edes mahdollista "tatuoida" silmaa, sen ymparyksen iho on liian ohut, eika neulaa voi "tykittaa" silmaan saakka.
Usko nyt hyva ystava, etta kyseessa on kestopigmentointi. Minulla kesti n. 4 v erittain hyvana, sitten alkoi lahtea pois "paloina", joka ei ollut kovin kaunista, joten otin uudet. Jos pigmentointi on tehty huolella ja osaamisella, kesto on pidempi ja jalki kauniimpaa. Suosittelen kaikille!
Mulla on tehty tatuoimalla joka ei lähde pois ja todella kaunista jälkeä kuten myös kulmat!!! Tääl ei voi mainostaa mut hakusanalla kosmeettiset tatuoinnit kyllä löydät!
Niin tosiaankin kyse on tatuoinnista. Eli menen ja otan tatuoinnit, kun vähän rikastun. Ottakaa te muut ihan mikä värjäys hyvänsä, minä otan TATUOINNIT YLÄLUOMIIN.
nii että kuinka arvokasta tämä tatuointikestopigmentointitaiihanmikähyvänsä on?