Kroppani on pitkä mutta kapea. Lihaksia olen alkanut treenaamaan salilla, mutta miten saisi parhaiten vyötäröä vähän leveämmäksi, kun sitä on niin ruipelon näköinen? Vai onko se vain luuston rakenteesta kiinni?
Perse leveämmäksi
toinen ruipelo
7770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itselläni tähän ongelmaan on auttanut syväkyykyt,
suhteellisen suurilla painoilla tehtynä.
Aerobisesta pyöräily kunhan jaksaa hioa. 15 vuodessa tuli onnettomista tikuista sopivat =)... Nyt on parin vuoden jälkeen sentään 69cm reittä ja 43 pohjetta jäljellä. Ei ole kyykkäys enää kasvattanut, mutta kai ylläpitänyt.
jeps...syväkyykkyä jalat melko leveällä!
Kuinka alas pitää takapuolen mennä? Ihan kantapäihinkö asti? Ja kuinka leveä asento?
Montako toistoa? Eikös liike ole aika rasittava polville?
siten miten normaalisti menet syväkyykkyyn eli kokeile ensin ilman painoja. Jos hyvältä tuntuu, voit kyykätä vaikka kantapäihin asti. Jalkojen etäisyys toisistaan saa olla sen verran leveä, että pysyt tasapainossa (40 cm???). Painot sellaiset, että jaksat tehdä noin 6-8 toistoa eli ehkä 65-70 % maksimista. Käytä painonnostovyötä!
vedä hamppiksii ja punasta maitoo...