Sähköliitto hunontaa sopimuksia
hep
159150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
joilla häirikkö kommari antti heikkinen tekee omaa vaali työtään hyvissä ajoin.Jokainen asian tunteva järkevä ihminen olisi tehnyt saman päätöksen minkä edustajisto teki.Vasemmistoliitossa on vain kova hätä siitä että puolue hajoaa.Nyt he yrittävät asioita vääristelemällä ja linjaa tiukentamalla tehdä hajoita ja hallitse työtä.
On hyvä, että on olemassa Heikkisiä jotka asettavat kyseenalaiseksi tämän demareitten marionetti toiminnan. Junttauksen pitäisi olla jo taaksejäänyttä elämää. Mutta kuten hyvin voimme huomata se ei ole. Harvoin on edustajisto ollut koolla jonkin alakohtaisen tes asian takia. Sähköliitto tekee siinäkin historiaa kun tietoliikenne asentajat ratkaisevat sähköasentajien asiat, tietämättä asioista mitään. Kun tuota kommunismia tuodaan joka asiassa esille olisi hyvä kuulla konkreettinen esimerkki siitä miten se näkyy sähköliitossa.
perättömien pelkojen levittämisessä, valehtelussa ja populismissa sekä ammattiosastoissa esim.ratti mantasen diktaattori toiminnassa helsingin osastossa.
Eipä ollut mitään konkreettista, johtuu ehkä siitä kun sitä ei ole?
Mistäpä helsinkiinkään löytyisi parempi mies, asioita hoitamaan. ei ainakaan pink panther porukaista eli munattomista.
ratti on vaan vasemmistoliiton kaks naamanen kommari puhuu yhtä ja tekee toista
Aivan nää on todellakin ne kommunistien sivut, jossa värvätään kommunisteja ja puhutaan kommunistisella tavalla kommunistien kanssa kommunistisista asioista.
Tervetuloa sivustolle osallistumaan keskusteluun, nyt kun olet noinkin älykkäästi yhdistellyt vähäisiä näkemyksiäsi ja saanut noinkin asiallisen viestin aikaiseksi
No niin. Toivottavasti sait edes hyvän mielen. Sinun kirjoituksestasi huomaa sen tosiasian ettei kaikki taida olla ihan kunnossa sähköliitossa. Tämä on hyvä taktiikka liitomme valtaapitävältä ryhmältä alkaa haukkumaan niitä henkilöitä kommareiksi jotka ottavat asioihin kantaa ja haluavat keskustella päätettävistä asioista ja olla aktiivisia. Tätä teidän kommariksi haukkumista on jo kuultu sen varran, että eiköhän sille kaikki jo naura. Taitaa osua pilkka omaan nilkkaan!
Voit aivan vapaasti kirjoitella sinne itsekin ja värvätä näitä oikeisto demareita mukaan toimintaan. Saamme sitten konsensuksessa hyviä sopimuksia aikaan. Tietenkin voit vaikuttaa täällä http://www.edunvalvonnantekijat.net/ oikeisto demareitten omilla sivuilla, kukahan niitäkin lukee. Päätittehän viimeviikolla laittaa asentajat todella kuseen 52 viikon työajan tasaus järjestelmällä. Varsinaisia idiootteja olette
Sopimus asioista pitää voida keskustella muullonkin kuin vaalivuonna, kuten demareilla on tapana. Kovin on demareilla paukut vähissä, jos sopimusasioista keskustelu kommari toimintaa. Olette kuitenkin huonontamassa kokonaisen alan työehtosopimusta aivan vapaaehtoisesti?. On hyvä, että puolueeton foorumi missä asioista voidaan keskustella avoimesti, muutkin kuin demari jäsenkirjan omistajat.
Puhelin asentajat maksoivat aikanaan kahteenotteeseen sähkäreille näiden lakon aikana lakkoavustuksia, ihan oikein vaikka päättäisivät näiden asioistakin.
vasemmistoliitto ja skp---->Vailla vastuuta olevaa politikointia
eräiltä osin
Liiton puheenjohtajakin Alakoski liittyi työnantaja leiriin nimittäin Fortumin hallintoneuvostoon. Ilmeisesti siirtyy sieltä suoraan työnanatajaliittoon, kunnes on saanut sähkäreiden sopimukset huonoiksi.
Ei,ei ei....jos kaikkiin vastataan noin,niin on aika vaikeeta rakentaa mitään...!