Meidän lapsen synnyttyä meillä ei hirveästi ollut aikaa toisillemme,vauva valvotti koko päivän ei suostunu nukkumaan päiväunia ja kun yöpuulle laitto niin sit ite oli jo niin poikki itekkin että ei jaksanut enää muuta ku nukkua.Sitten jonkun kuukauden päästä kun vauveli rupesi jo nukkumaan päiväunet niin silloin jo saatiin sen aikaa olla kahdestaan.
lapsi ja parisuhde
minsku
2479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
..nukkui yöllä! Meidän esikoinen nukkui parit varttitunnin päikkärit, jos sattui tissille nukahtaan, mutta sitä ei saanut siirrettyä sänkyyn! (vauva oli pieni ja mulla isot tissit, olisi tukehtunut, jos olisin syöttänyt makuultaan) illalla 6-8:n aikaan alkoi huutokonsertti, jota jatkuin puolille öin, sitte se nukahti, 2:ksi tunniksi kerrallaan ja aamu 8 sitä taas aloitettiin sama rumba.... tätä jatkui n. 6kk, sitten pikkuhiljaa alkoi rauhoittua.
Se aika söi parisuhdetta.. ystävämme sanoivat jälkikäteen, että meillä ollessa ei olisi uskaltanut raapaista tulitikkua ;-)
meillä nukuttiin yöllä sellaset tunnin verran yö unoset ja sitten syötin ja taas nukkumaan tosin en jaksanut syöttää kuin yhden tissin koska väsytti niin jumalattomasti,mutta luulisi nyt lapsen jaksaa syöttää kun on sellasen pyöräyttänyt.Mut nyt on jo paljon helpompaa kun lapset ovat jo isompia.Kyllä nää lapset saa nyt jäädä enempää ei meidän perheeseen tule.