noh kertokaapas mitkä kipaleet on tämän hetken suosikkejanne... niini kova bändi ettei parhaita biisejä pysty listaamaan mutta tämän hetken suosikit...
omat on : mtv get of the air
in sight
your emotions
dead kennedys
11
1703
Vastaukset 11
- Mr.Ramone
Aina välillä tulee Kennedysia kuunneltua. Omat tämänhetken suosikkibiisit ovat ehkä:
Kill The Poor
Rawhide
I Fought The Law
Pull My Strings
Police Truck - S.W.M.H.
Moon Over Marin
- vanha ukko
We've Got a Bigger Problem Now
Bleed for me- Punk-rok Girl
Mä en tykkää noista kalkkisbändeizt !!!!! Simple Plan, Good Charlotte !!!! ( IHQ !!!!! ) Ja kaikki muu.... Siis, miks noi voi olla hyviä ? Ei noi soi eez koskaan MTV:l tai muual ??? HÄ !!!!??? Oxettaa tollane punk-puritanismi !!!
- jeesus oli homo jätkä
Punk-rok Girl kirjoitti:
Mä en tykkää noista kalkkisbändeizt !!!!! Simple Plan, Good Charlotte !!!! ( IHQ !!!!! ) Ja kaikki muu.... Siis, miks noi voi olla hyviä ? Ei noi soi eez koskaan MTV:l tai muual ??? HÄ !!!!??? Oxettaa tollane punk-puritanismi !!!
-.- kyse ei ole puritanismista (hyvä veto muuten ihqdaa tenixiltä) vaan asia on niin että kumpikaan ei vastaa määritystä "punk". nuo molemmat ovat pop-musiikkia. jos asiaa joko SP:stä tai GC:stä, postaa ne pliis pop palstalle, ei punk palstalle.
ps. punk ei kuulu MTV:lle. punk syntyi kaupallisuutta, ja POP musiikkia vastaan.
- gazpacho
In God We Trut Inc. Kokonaisuudessaan...
Yhtä kova paketti kuin Slayerin Reign in Blood - o punk palstal?
eix toi kenedys oo klassikko osastoo niinku elvis. Punk on green day, good charlotte, ja kaikki muu kova
- Punkk
Kennedyksen biisit joista pidän ovat Holiday in cambodia,police truck,viva las vegas,mtv get off the air niitä hyviä biisejä noilla on todellakin niin paljon että pitäisi luetella melken kaikki hyvät levyt eli..kaikki kennedyjen levyt!Sille joka kirjoitti ettei kennedys muka ole punkkia niin mitä luulet niiden GOOD Charlottejen jätkien kuunnelleen kun he olivat teini-iässä??Varmaankin ELÄKELÄISTEN HUMPPAMUSIIKKIA!!!!!!JA LETKAJENKKAAA!!!
- NeuroticOutsider
ehkä California über alles, Holiday in Cambodia ja MTV get of the air.
- Jello B
Mihin unohtui klassikot
Too Drunk To Fuck
Let's Lynch the Landlord
Police Truck
Nazi Punks Fuck Off
- Anonyymi
...Cambodia.
Kuulin radiosta.
Jäi lähtemättömästi mieleen.(Luultavasti myös uutiskuvien takia, mitä silloin oli.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591230
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571158Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331122Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7990- 96950
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5805Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27751- 46751
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192696- 71669